Вибори 2019: як буде проходити голосування за президента

Вибори 2019: як буде проходити голосування за президента
Ілюстративне фото (facebook.com/Mir24TV)

Етапи виборчої кампанії 2019 і правила голосування за президента України

Вибори 2019 на пост президента України стануть вже сьомими за рахунком з моменту проголошення незалежності. Перший тур президентських виборів відбудеться в останню неділю березня наступного року. Детально про основні етапи виборчої кампанії, як і де голосувати українцям - в матеріалі РБК-Україна.

Президентські вибори 2019: як буде проходити голосування

Президентська кампанія офіційно стартує наприкінці грудня 2018. Не пізніше 30-го грудня ЦВК повинна оголосити про початок виборчого процесу, а на наступний день почнеться реєстрація кандидатів.

Вибори президента 2019 можуть пройти в один або два тури і будуть складатися з наступних етапів:

 • 30 грудня - оголошення ЦВК про старт виборчого процесу виборів президента України.
 • 31 грудня - початок висування кандидатів на пост глави держави від політичних сил і безпартійних кандидатів. Реєстрація кандидатів у ЦВК.
 • 4 лютого - останній день подачі заяв від кандидатів у ЦВК.
 • 9 лютого - завершення реєстрації претендентів на посаду президента.
 • 31 березня - проведення першого туру голосування.
 • До 10 квітня - оголошення офіційних результатів першого туру, складання ЦВК протоколу. Прийняття рішення про необхідність проведення другого туру.
 • До 13 квітня - публікація результатів першого туру в газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".
 • 21 квітня - проведення другого туру голосування.
 • До 1 травня - встановлення результатів другого туру, складання ЦВК протоколу.
 • До 4 травня - офіційне оголошення підсумків президентських виборів 2019 Україні. Публікація у виданнях "Голос України" та "Урядовий кур'єр".
 • До 3 червня - присяга обраного президента народу на засіданні Парламенту. Вступ глави держави в повноваження.

 Вибори 2019 пройдуть 31 березняФото: Вибори 2019 пройдуть 31 березня (twitter.com/DetectionUA)

Як і де голосувати на виборах президента 2019

Згідно із законодавством, президентські вибори проводяться шляхом загального таємного голосування громадян України, яким виповнилося 18 років. Для участі в голосуванні при собі необхідно мати паспорт або інший документ, що підтверджує українське громадянство.

Вибори проходять на виборчих дільницях за місцем проживання, організованих у всіх містах і населених пунктах України. Громадяни України за кордоном також можуть взяти участь в голосуванні на спеціально організованих ділянках при дипломатичних установах.

Перед виборами органами Державного реєстру складаються списки виборців, куди вносяться дані повнолітніх громадян України, які мають право голосу (ПІБ, дата народження, адреса). Кожен виборець може перевірити правильність внесених даних, прийшовши до дільничної виборчої комісії за місцем прописки.

Час і місце проведення голосування зазначається в спеціальних запрошеннях. Вони адресно вручаються кожному виборцю не пізніше, ніж за 5 днів до виборів.

Нагадаємо, стало відомо, який бюджет визначила ЦВК на виборчу кампанію 2019.

Раніше також повідомлялося, що "Нацкорпус", "Свобода" і "Правий сектор" відклали оголошення єдиного кандидата в президенти.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся