ua en ru

Новости Львова

Львів - це місто обласного підпорядкування, розташоване в Західній Україні, на стику Львівського нагір'я, горбистого Розточчя і низинного Побужжя.

Чисельність населення Львова складає понад 720 тисяч осіб, і за цим показником місто займає 7-е місце в Україні. Площа Львова становить близько 180 км².

Історія Львова

Перші згадки про Львів відносяться до 1256 року. За однією з головних версій Львів заснував князь Данило Романович (Галицький) в середині XIII століття і назвав місто на честь свого сина. Примітно, що ця назва залишалася незмінною протягом всієї історії міста.

Приблизно в 1272 році Львів став столицею Галицько-Волинського князівства, потім в різний час був столицею Королівства Русі, Королівства Галичини і Лодомерії, Західно-Української Народної Республіки, Української держави.

У 1894 році у Львові пройшла найбільша в історії міста ярмарок - Галицька крайова виставка, що демонструвала досягнення культури і цивілізації.

У 1939 році СРСР і Німеччина підписали пакт Молотова - Ріббентропа, на підставі якого Львів був включений до складу Української РСР.

З моменту розпаду СРСР в 1991 році Львів входить до складу незалежної України.

У 2009 році Львову присвоєно звання Культурної столиці України.

Сучасний Львів

Львів є культурним, освітнім і науковий центром, а також транспортним вузлом. У народі місто називають столицею Галичини та Західної України. Поступово Львів втрачає значення промислового центру, але як і раніше має значний освітній потенціал і розвинену сферу послуг, зокрема, туризм. Львів часто лідирує в рейтингах туристичної та інвестиційної привабливості.

У Львові зосереджено найбільша в Україні кількість пам'ятників архітектури, в яких за кілька століть збереглися багато європейських стилів та напрямків різних епох. А тому історичний центр міста внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

львівські вулиціФото: львівські вулиці

Новини Львова

Останні події у Львові на РБК-Україна висвітлюють всі важливі сфери життя обласного центру та міст регіону. Нашим читачам доступні онлайн новини економіки, соціального сектора, житлово-комунального господарства, транспорту, політики, погода у Львові сьогодні. Також ви в будь-який момент можете дізнатися про події в сфері бізнесу та промисловості області.

Публікації інформаційного агентства висвітлюють засідання міської ради та обласної державної адміністрації, на яких приймаються важливі рішення щодо проблем в обласному центрі та районі, а також розглядаються перспективи розвитку західного регіону України.

На сторінках порталу Ви можете прочитати інтерв'ю з чиновниками і представниками місцевої влади, ознайомитися з думкою кваліфікованих експертів щодо тих чи інших міських проблем.

Надзвичайні події Львова, кримінальні новини, зведення про ситуацію на дорогах, повідомлення про великі аварії та дорожньо-транспортні пригоди супроводжуються актуальними фотографіями і відеоматеріалами, що дає повне уявлення про те, що трапилося. Оперативне викладення фактів має тільки одну мету - попередити городян про можливу небезпеку.

Екстрені новини Львова сьогодні і великі міські ДТП висвітлюються в репортажах прямо з місця подій з коментарями постраждалих і очевидців.

Громадське життя найбільшого історико-культурного центру країни не залишається без уваги журналістів інформаційного агентства РБК-Україна. У публікаціях регіонального розділу ви знайдете анонси культурних, пізнавальних та розважальних заходів, а також репортажі з місця їх проведення. Результати міських змагань, привітання львівським спортсменам регулярно з'являються в новинах тематичної рубрики про Львів.

Ці та інші найважливіші і свіжі новини регіону за останню годину українською мовою доступні на нашому порталі.

19 сентября
06 июля
30 мая
19 апреля
14 апреля
10 апреля
06 апреля
05 апреля
18 февраля
14 февраля
10 февраля
02 февраля
26 января
05 января
02 января
15 декабря
14 декабря
11 декабря
02 декабря
30 ноября
21 ноября
09 ноября
04 ноября
23 октября
13 октября
11 октября
10 октября
16 сентября
14 сентября
01 сентября
26 августа
24 августа
18 августа
05 августа
04 августа
03 августа
02 августа
05 июля
02 июля
28 июня
24 июня