ru ua

Новини Запоріжжя

Запоріжжя - одне з найбільших міст на півдні України, є адміністративним центром Запорізької області. До 1921 року місто носило назву Олександрівськ, в честь Олександрівської фортеці. Роком заснування Запоріжжя називають 952-й. Саме в цьому році в трактаті візантійського імператора Костянтина VII згадуються переправа Крарія (Кічкаська переправа) і острів Святого Григорія (нині о. Хортиця). Тут проходив шлях "із варяг у греки" і перебувала козацька Запорізька Січ.

Місто розташоване на Дніпрі за його порогами, звідси і значення сучасної назви. Запоріжжя сьогодні є великим річковим портом і 4-м за величиною індустріальним центром України. У місті працюють підприємства наступних галузей промисловості: хімічна і будівельна, машинобудування, чорна та кольорова металургія.

Населення міста становить 755 тис. осіб. Запоріжжя - обласний і адміністративний центр, складається з семи міських районів.

Візитною карткою Запоріжжя для туристів є музейний комплекс острова Хортиця, запорізький дуб і гідроелектростанція ДніпроГЕС (найстаріша на Дніпрі і найбільша в Європі на момент відкриття в 1939 році).

ДніпроГЕСФото: ДніпроГЕС

Новини Запоріжжя

На інформаційному порталі РБК-Україна вашій увазі представлені останні запорізькі новини. Актуальна і найважливіша інформація про те, що відбувається в місті оперативно оновлюється в режимі реального часу.

Новини Запоріжжя публікуються від першоджерела, а аналітичні статті та огляди містять тільки перевірені факти з незалежною оцінкою того, що відбувається. Кореспонденти агентства роблять все можливе, щоб наші читачі отримували інформацію оперативно і мали повне уявлення про події в рідному місті за останній час і добу.

На сторінках нашого сайту завжди доступні онлайн публікації за наступними темами:

- Кримінал;

- Надзвичайні події Запоріжжя і ДТП;

- Події в сфері економіки, бізнесу, житлово-комунального господарства, транспорту;

- Рішення засідань міської та обласної державних адміністрацій;

- Новини культури і спорту

Регіональний розділ містить найсвіжіші новини Запоріжжя сьогодні, а також інформацію про стан промисловості в регіоні і роботі найбільших підприємств області.

Думки кваліфікованих експертів, чиновників і представників влади про проблеми Запоріжжя та перспективи розвитку області - все це доступно нашим читачам онлайн в будь-який час.

Новини дня в Запоріжжі висвітлюються в репортажах з детальними фотографіями і відеоматеріалами, для того щоб читачі змогли побачити найбільш достовірну картину того, що відбувається.

14 квітня
30 березня
01 березня
08 лютого
05 лютого
04 лютого
03 лютого
02 лютого
26 січня
18 грудня
29 жовтня
22 вересня
11 вересня
29 липня
14 липня
09 липня
02 липня
05 червня
04 червня
04 травня
14 квітня
13 квітня
10 квітня
09 квітня
25 березня
16 березня
11 березня
27 лютого
18 лютого
13 лютого
12 лютого
08 лютого
06 лютого
31 січня
23 грудня
05 грудня
14 листопада
09 жовтня
18 вересня