ru ua

Новини Дніпра (Дніпропетровська)

Дніпро (Дніпропетровськ) - обласний центр в центральній частині України, розташований на берегах річки Дніпро. Займає четверте місце в країні за чисельністю населення (близько 980 тис. осіб за станом на жовтень 2016 року).

Дізнавайтеся свіжі новини Дніпропетровська і області на сторінках порталу РБК-Україна. Головні події в місті з'являються в новинному розділі в режимі реального часу для оперативного інформування жителів та гостей Дніпра про те, що сталося за останню годину, добу.

Дніпро (Дніпропетровськ)Фото: Дніпро (Дніпропетровськ)

Історія міста Дніпро

Датою заснування великого міста на берегах Дніпра називають 1784 рік, коли за указом Катерини Другої почалося будівництво Катеринослава, який повинен був стати "Третьою столицею Російської імперії". Після смерті Катерини місто перейменували в Новоросійськ, а в 1802 назву повернули. Після приходу до влади більшовиків в 1926 році Катеринослав був перейменований в Дніпропетровськ (на честь радянського партійного діяча Г.І. Петровського).

У травні 2016 року Парламентом України було прийнято рішення про декомунізацію, і сьогодні місто носить назву Дніпро, на честь річки, на берегах якої розташований.

Дніпро - розвинений промисловий центр. Тут знаходяться підприємства чорної металургії, машинобудування, металообробки. До 90-х років місто було "закритим" через наявність військової промисловості (космічна та оборонна).

Дніпро адміністративно ділиться на 8 районів, також в його склад входить кілька десятків передмість.

Новини Дніпра (Дніпропетровська): важливі події в обласному центрі

Найактуальніша інформація про надзвичайні події в місті Дніпро сьогодні, новини про кримінальні події, повідомлення про роботу комунальних служб, думки представників місцевих органів влади та міських чиновників про проблеми обласного центру та району публікуються оперативно з неупередженої оцінкою того, що відбувається.

Останні новини з сфер економіки, політики, промисловості, ЖКГ, громадського та культурного життя ви можете дізнатися з інформаційної онлайн стрічки.

Повідомлення про аварії і великі ДТП на міських і обласних трасах висвітлюються на сторінках нашого сайту з актуальними фотоматеріалами, відеозаписами і коментарями від очевидців того, що сталося з перших вуст.

На порталі РБК-Україна ви завжди можете дізнатися актуальні і достовірні дніпропетровські новини.

24 вересня
23 вересня
21 вересня
15 вересня
13 вересня
10 вересня
09 вересня
07 вересня
02 вересня
01 вересня
27 серпня
26 серпня
23 серпня
20 серпня
19 серпня
18 серпня
17 серпня
16 серпня
09 серпня
06 серпня
05 серпня
04 серпня
02 серпня
29 липня
28 липня
27 липня
26 липня
23 липня
22 липня
20 липня
16 липня
14 липня
09 липня
05 липня
02 липня
01 липня