ua en ru

Новости Харькова

Харків - одне з найбільших і економічно розвинених міст України, обласний центр Харківської області з чисельністю населення в 1 млн. 453 тисяч осіб. Таким чином місто є другим, після Києва, за чисельністю населення.

У період з 19 грудня 1919 року по 24 червня 1934 років Харків був столицею Української Радянської Соціалістичної республіки, чим дуже пишаються городяни. Але Харків був популярним містом ще задовго до появи СРСР, на його місці стояло давньоруське місто Донець.

Існує кілька версія походження назви міста:

  • Від назви річки Харків ( "Хар-Кобе");
  • Від імені засновника однойменного хутора Харків - козака Харитона (Харька);
  • Половецька версія - від половецького міста Шарукань (Харукань).

Яка з цих версій правильна - точно не відомо, але прийнято вважати, що назва Харків походить від назви однойменної річки.

Адміністративний устрій

Територія Харкова ділиться на дев'ять адміністративно-територіальних одиниць - Дзержинський, Жовтневий, Київський, Комінтернівський, Ленінський, Московський, Орджонікідзе, Фрунзенський, Червонозаводський.

Представником Харківської територіальної громади є Харківська міськрада. Міська рада складається з 100 депутатів, які обираються строком на 5 років.

Харківський залізничний вокзалФото: Харківський залізничний вокзал

Актуальні новини Харкова сьогодні

Важливі події в Харкові і свіжі зведення з життя міста ви знайдете на РБК-Україна. До уваги читачів новини соціальної сфери, бізнесу, політики, економіки, промисловості області, повідомлення від міської та обласної державної адміністрації.

Повідомлення про оперативну роботу підрозділів міської поліції, ексклюзивні статті про розслідування, гучні судові засідання читайте в публікаціях кримінальної тематики.

Події на дорогах міста висвітлюються в репортажах c коментарями очевидців, актуальними фотоматеріалами та відеозаписами. Подібні матеріали мають на меті попередити водіїв транспортних засобів про ДТП і можливої ​​небезпеки за визначеними маршрутами руху.

Ми інформуємо наших читачів про події в місті заходи в соціальній сфері. У стрічці новин з'являються анонси майбутніх подій в області спортивного життя і дозвілля, щоб ви змогли заздалегідь спланувати свій вільний час або вихідні дні.

Інтерв'ю з міською владою, думки чиновників про міські проблеми та шляхи їх вирішення, репортажі з засідань міської та обласної державної адміністрацій, де вирішуються важливі питання життя і розвитку регіону - все це є на сторінках порталу РБК-Україна онлайн в будь-який момент часу.

20 апреля
18 апреля
14 апреля
13 апреля
12 апреля
11 апреля
10 апреля
07 апреля
06 апреля
05 апреля
04 апреля
03 апреля
31 марта
30 марта
29 марта
28 марта
27 марта
26 марта
24 марта
23 марта