ua en ru

Вибори 2012

Вибори 2012 в Україні - виборчий процес за визначенням нового складу Парламенту. Вибори народних депутатів Верховної ради VII скликання стали першими в історії незалежної України, коли перемогу здобула провладна політична сила ( "Партія Регіонів").

Парламентські вибори 2012

Голосуванню передувало кілька правових змін в системі виборів. Так, на 2% було збільшено прохідний бар'єр (до 5%). Відповідно до прийнятого закону, були створені одномандатні виборчі округи і встановлена ​​змішана система виборів (225 депутатів обираються за списками політичних партій в загальнонаціональному багатомандатному окрузі, і ще половина - за мажоритарною системою в одномандатних округах). Також на виборах 2012 заборонялося участь партійних блоків.

Кандидати і голосування на виборах 2012

Відповідно до законодавства, дата чергових парламентських виборів була встановлена ​​на 28 жовтня 2012 року.

Центральна виборча комісія зареєструвала 22 політичних партій: Соціалістична, Комуністична, "Наша Україна", ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", ВО "Громада", "Партія регіонів", "УДАР" Віталія Кличка, "Русский блок", "Нова політика "," Зелена планета "," Україна - Вперед "Наталії Королевської, об'єднання" Рідна Вітчизна ", Українська національна асамблея, Ліберальна партія, партія пенсіонерів," Зелені ", партія зелених України," Україна майбутнього ", Народно-трудовий союз, радикальна партія Олега Ляшка, українська платформа "Собор" (з яла свій список за два тижні до голосування).

У зв'язку із забороною на участь в парламентських виборах 2012 партійних блоків, опозиційні "Батьківщина" і "Фронт змін" вирішили об'єднатися і обиратися під одним партійним списком. Пізніше до них приєдналися "Народний рух", "Народна самооборона", "За Україну", "Реформи і порядок", Соціально-християнська партія, "Громадянська позиція".

Явка на виборах 28 жовтня 2012 року становила 56,76%. За даними ЦВК після обробки протоколів, 5% бар'єр подолали 5 партій. У Верховну Раду VII скликання пройшли:

• "Партія Регіонів" - 30%. Отримала 72 місця за пропорційною системою, 113 місць за мажоритарною системою.

• ВО "Батьківщина" - 25,54%. 62 місця - багатомандатний округ, 39 місць - одномандатні округи.

• "УДАР" - 13,97%. 34 місця - багатомандатний округ, 6 місць - одномандатні округи.

• Комуністична партія України - 13,18%. 32 місця за пропорційною системою.

• ВО "Свобода" - 10,45%. 25 місць - багатомандатний округ, 12 місць - одномандатні округи.

03 листопада
Погода
Популярні теги