РБК-УКРАїНА
РЕДАКЦІЙНА ПОЛІТИКА І СТАНДАРТИ ІНФОРМАЦІЙНОГО АГЕНТСТВА РБК-УКРАЇНА
РБК-Україна (www.rbc.ua) - незалежне українське інформаційне агентство, що висвітлює важливі події в Україні та світі.
Наша місія - в оперативному і точному інформуванні читача про події, що відбуваються в Україні та за кордоном. У тому, щоб найбільш повно розкривати найважливіші та найактуальніші теми, що хвилюють читачів.

Наша мета - дати читачеві не тільки вичерпну інформацію про те, що відбувається в країні та світі, подану з різних ракурсів, але також надати привід замислитись про причини та наслідки глобальних процесів, що впливають на наше життя.

Всі журналісти РБК-Україна в своїй роботі дотримуються редакційної політики і стандартів видання.
Стандарти РБК-Україна
Видання РБК-Україна є незалежним від політичних, економічних та інших груп впливу. Вибір тем для публікації і визначення їх важливості для читача цілком залежить від редакції. Видання не стає на чийсь бік у конфліктних ситуаціях і дотримується принципу максимальної об'єктивності.

У правових аспектах своєї роботи РБК-Україна керується нормами законодавства України, міжнародними договорами, ратифікованими Україною, а також рішеннями Європейського суду з прав людини.

Редакційна політика видання не може йти на шкоду національним інтересам України. У той же час РБК-Україна усвідомлює, що особисті позиції чиновників, депутатів та інших осіб, які виступають від імені держави, можуть суперечити національним інтересам країни. Повага до демократичних цінностей, прав і свобод людини, незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, необхідності захисту від будь-якої зовнішньої агресії є безумовним пріоритетом редакційної політики.

Редакційна політика видання відповідає стандартам, прийнятим в розвинених країнах.
Етичні принципи
Редакція не підтримує будь-які форми пропаганди насильства і дискримінації. У тому числі не допускаються до публікації образливі, ксенофобські, расистські, гомофобні, наклепницькі висловлювання.

Журналісти, які порушують ці принципи, будуть притягнуті до відповідальності, аж до припинення співпраці.
Перевірка фактів та джерел
Видання публікує правдиву інформацію в тих рамках, наскільки це може бути встановлено. Перевірка фактів, а також неупереджена та об'єктивна їх подача - це прямий обов'язок журналістів РБК-Україна. Явне розділення фактів і думок є основоположним принципом нашої роботи.

При аналізі фактів та встановленні їх достовірності співробітники видання використовують максимум наявних інструментів і джерел. Матеріал перед публікацією проходить три ступені верифікації, щоб уникнути фактологічних, граматичних, стилістичних та інших помилок.
Робота з анонімними джерелами
Журналісти РБК-Україна зобов'язані не розкривати джерела отримання інформації, якщо вони наполягли на конфіденційності. Безпосередній керівник має право дізнатися ім'я джерела в разі крайньої необхідності, але за умови збереження цієї інформації в таємниці. Зазначені права і обов'язки неодноразово закріплені в рішеннях Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

РБК-Україна прагне до побудови довгострокових відносин зі своїми джерелами. Це підвищує довіру читачів до інформації, що публікується виданням, навіть на умовах анонімності співрозмовників. При цьому отримана від перевірених джерел резонансна інформація підлягає обов'язковій перевірці у інших незалежних джерел. Пріоритет надається джерелам, які можуть бути ідентифіковані для читача.
Виправлення та зміни в матеріалах
Редакція вкрай уважно ставиться до питання виправлення недостовірної інформації, а також до можливості всіх зацікавлених сторін представити свою позицію, в рамках загальноприйнятих світових журналістських стандартів. Виправлення і доповнення матеріалу є обов'язком автора і його редактора, якщо об'єктивно доведена необхідність такого втручання.

Інформаційні матеріали, в які були внесені правки та зміни після публікації на сайті, позначаються спеціальною плашкою "оновлено".

РБК-Україна прагне оперативно виправляти помилки в матеріалах. Щоб запросити виправлення, надішліть листа електронною поштою за адресою allnews@rbc.ua або зателефонуйте (044) 593-29-23
Експертність
Наші автори володіють високим рівнем знань в областях, які висвітлюють у своїх матеріалах. У той же час видання прагне надати всі можливі погляди на події, проблеми та процеси. Тому видання може залучати експертів і лідерів громадської думки для створення контенту.
Експерти РБК-Україна
Експерти і коментатори РБК-Україна - це завжди люди, які глибоко володіють темою, розбираються в певних процесах і мають авторитет у тій чи іншій області. В матеріалах використовуються тільки коментарі людей, які мають знання та досвід по темі.
Авторитетність
При роботі над матеріалами журналісти РБК-Україна прагнуть отримати коментарі тільки досвідчених і авторитетних експертів.

Це гарантує надання читачам інформації від ньюсмейкерів, які розбираються в темі та мають хорошу репутацію.
Достовірність
У роботі з контентом редакція РБК-Україна дотримується точності, правдивості та прозорості. Всі матеріали ретельно перевіряються перед публікацією для того, щоб уникнути фактичних помилок за темами, які висвітлюються. Достовірність інформації підтверджується відповідними цитатами з надійних джерел, а також посиланнями на них.
Оперативність
РБК-Україна прагне якомога швидше надати читачеві нову і важливу інформацію. У разі появи термінового інформаційного повідомлення, новина випускається швидко з невеликою кількістю тексту, а потім доповнюється більш детальною інформацією по темі.
Ексклюзивність
При наявності в мережі Інтернет великої кількості інформаційних ресурсів, які щохвилини публікують часто одну й ту саму інформацію, РБК-Україна прагне дати читачам нові подробиці і важливі деталі по головним темам. Журналісти видання в своїх матеріалах розглядають те, що відбувається з різних сторін, висвітлюють всі точки зору, відповідають на питання, які виникають або можуть виникнути у читача під час аналізу подій і процесів.
Чому нам можна довіряти

У своїй роботі РБК-Україна дотримується таких принципів, як неупередженість, незалежність та подача лише перевіреної інформації з надійних першоджерел.

Ми не публікуємо інформацію, основою якої є неперевірені чутки або анонімні джерела інших ЗМІ. У кожному матеріалі є дані про те, звідки РБК-Україна взяло ту чи іншу інформацію.

Для коментарів та більш детальних пояснень по складних темах ми звертаємося до ключових державних посадовців, глав відомств та авторитетних експертів.

Ми не підтримуємо інтересів жодної партії чи корпорації, а також є незалежними від політичних, економічних та інших груп впливу. РБК-Україна виключає можливість пропаганди і маніпуляції думкою читача, не стає на чийсь бік у конфліктних ситуаціях і дотримується принципу максимальної об'єктивності. Вибір тем для публікації і визначення їх важливості для читача цілком залежить від редакції.

Формати матеріалів РБК-Україна
РБК-Україна використовує кілька форматів матеріалів, за допомогою яких надає інформацію читачеві.
Новини
Новина.
Оперативна інформація про актуальну подію. Головне завдання новини - проінформувати читача про те, що відбувається, дати йому вичерпну інформацію. Вона може бути як у форматі короткого інформаційного повідомлення, так і містити додаткові подробиці по темі. В новині може бути представлена тільки одна точка зору. В новині обов'язково вказано джерело інформації.

Збірна/розширена новина.
Матеріал, які дає читачеві всі відомі на даний момент факти щодо певної події, фото-відео матеріали, коментарі експертів і передісторію.


Статті
Стаття.
Аналітичний матеріал, підготовлений журналістом. Автор тексту проводить аналіз події/ситуації/процесу, зіставляє факти, описує можливі наслідки. Стаття обов'язково містить коментарі експертів.

Експертна стаття.
Матеріал, написаний для РБК-Україна експертом у певній темі або сфері діяльності. Стаття проходить такі ж етапи узгодження теми та редагування, як і матеріали журналістів РБК-Україна.
Інтерв'ю
Інтерв'ю.
Бесіда журналіста з ньюсмейкером, який на думку видання актуальний і цікавий читачеві.

Бліц-інтерв'ю. Короткий варіант інтерв'ю.
Найчастіше охоплює одну актуальну тему. Проходить або при незапланованій зустрічі з ньюсмейкером, або при наявності теми, яка вимагає негайного висвітлення.
Колонки і думки
Колонка журналіста.
Матеріал, в якому журналіст РБК-Україна висловлює свою точку зору відносно певної події.

Думка.
Матеріал, в якому експерт у певній сфері розкриває своє бачення тієї чи іншої ситуації або процесу.
Для кого ми пишемо
Редакція РБК-Україна публікує контент на підставі точної і перевіреної інформації, зрозумілий для максимально широкого кола читачів. У виборі тем для матеріалів журналісти і редактори орієнтуються на актуальні події, тренди і інформаційні приводи, які цікавлять читачів в даний момент.
Робота з фото і відео контентом
Для ілюстрування публікацій РБК-Україна використовує свої фото, або фото з фотостоків/ фотоагенцій по редакційній підписці. Всі матеріали редакція по можливості доповнює актуальним фото і відео контентом.
Взаємодія з рекламодавцями
Матеріали, які розміщуються на РБК-Україна в розділі "Прес-релізи", публікуються на правах реклами. Також рекламні матеріали можуть позначатися плашками "Спецпроект", "Партнерський матеріал", Promo. За достовірність та зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Рекламні матеріали мають відповідати рекламному законодавству та актуальній версії реакційної політики і стандартів РБК-Україна.
Взаємодія з читачами
РБК-Україна цінує своїх читачів і постійно вдосконалюється, щоб задовольняти їх інформаційні потреби. На головній сторінці сайту розміщені контакти - номер телефону та адреса електронної пошти, за якими можна зв'язатися з редакцією.
Нагороди
Подяка творчому колективу інформаційного агентства "РБК-Україна" за активну участь у висвітленні діяльності підприємств паливно-енергетичного комплексу та інформування громадськості про події в енергетичній галузі.
Лауреат загальнонаціональної програми "Людина року 2011" в номінації "Інтернет-медіа року"
Почесна нагорода загальнонаціональної програми "Людина року 2008" за багаторічну плідну співпрацю та професійну підтримку при реалізації загальнонаціональної програми "Людина року".
Подяка за участь в громадському проекті "Здорові діти" за надання допомоги в проведенні благодійної акції "Здорові діти", спрямованої на придбання бронхоскопу для Клінічної лікарні №17 міста Києва
Подяка за допомогу в проведенні Першого українського ритейл-форуму
Диплом за сприяння у важливій справі збереження людських життів та популяризації професії рятувальника
Подяка за активну співпрацю і освітлення соціальної тематики, покликаної сформувати відповідальне, толерантне і доброзичливе суспільство, а також - за цінний внесок в соціально-гуманітарну життя України, який примножує сили українського народу.
Подяка за активну співпрацю і освітлення соціальної тематики, покликаної сформувати відповідальне, толерантне і доброзичливе суспільство, а також - за цінний внесок в соціально-гуманітарну життя України, який примножує сили українського народу.
Диплом переможця конкурсу "Кращий журналіст фондового ринку 2012" за II місце в номінації "Краще інформаційне агентство, яке публікує матеріали на тему фондового ринку".
Подяка за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок в організацію та проведення VIII Львівського міжнародного економічного форуму.
Почесна грамота за сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток будівельної галузі України та з нагоди дня будівельника.