ua en ru

Олимпиада 2022

12 марта
24 февраля
21 февраля
20 февраля
19 февраля
18 февраля
17 февраля

Зимові Олімпійські ігри 2022 – спортивні змагання у Пекіні з 4-го по 20 лютого. Для церемонії відкриття та закриття обрано палац "Пташине гніздо" у столиці Китаю, який збудували для літніх Ігор 2008 року.

У програмі XXIV Олімпіади 15 дисциплін, 7 їх МОК додав вперше. Спортсмени боротимуться за 109 комплектів медалей у біатлоні, бобслеї, гірськолижному спорті, керлінгу, ковзанярському спорті, лижному двоборстві, лижних перегонах, стрибках з трампліну, санному спорті, скелетоні, сноуборді, фігурному катанні, фрістайлі, хокей, шорт-треку. Найбільший комплект нагород (14 медалей) розігрується у ковзанярському спорті.

У зимовій Олімпіаді 2022 беруть участь спортсмени з 90 країн. Україну на Іграх у Пекіні представлять 45 спортсменів у 12 дисциплінах.

США, Австралія, Великобританія, Японія, Канада, Бельгія, Данія, Литва, Косово бойкотують участь у змаганнях. Вони відмовилися надсилати офіційні делегації, щоб підкреслити незгоду з політикою КНР щодо корінних народів країни, яку вони називають геноцидом.

Через пандемію коронавірусу Олімпійські ігри в Пекіні проходять з карантинними обмеженнями. На змаганнях заборонена присутність іноземних уболівальників. Число глядачів із Китаю також обмежується, при цьому їм заборонено кричати на трибунах. Підтримувати спортсменів можна лише оплесками.