9 травня

9 травня в країнах пострадянського простору щороку відзначається День Перемоги у Великій Вітчизняній війні над німецько-фашистськими загарбниками.

Історія Дня Перемоги

Перемога над німецько-фашистськими загарбниками у Другій світовій війні була офіційно оголошена 8 травня в 22 годині 43 хвилини за центральноєвропейським часом (9 травня в 0 годин 43 хвилини за московським часом) генералом-фельдмаршалом Вільгельмом Кейтелем. Також був підписали Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, який набув чинності 9 травня з 1:00 00 хвилин за м. в.

У сообтветствіі з підписаними Актами указом Президії Верховної Ради СРСР було встановлено святкування Дня Перемоги, відзначення якого призначено на 9 травня кожного року в Азербайджані, Вірменії, Білорусії, Грузії, Казахстані, Киргизії, Молдавії, Росії, Таджикистані, Туркменії, Узбекистані і в Україні.

Святкування 9 травня в Україні

В Україні на День Перемоги традиційно організовувалися паради, в яких брали участь військові та ветерани. Також в цей день вшановують пам'ять загиблих і постраждалих у Другій світовій війні.

Цього року 9 травня замість Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні відзначатиметься День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Також з українського законодавства забирається термін "Велика вітчизняна війна" і забороняється пропаганда комунізму і нацизму. Відповідний закон був прийнятий Верховною Радою 9 квітня 2015 Проведення військового параду в Києві цього року не заплановано.

9 травня
Новини за 12 травня
Новини за 10 травня
Новини за 09 травня
Новини за 08 травня
Новини за 07 травня
Новини за 06 травня
Новини за 05 травня
Новини за 04 травня
Новини за 03 травня
Новини за 02 травня
Новини за 30 квітня