ru ua
РБК-Україна » Досьє політиків » Ярослав Железняк

Железняк

Досьє

Ярослав Железняк - український політик, фахівець у сфері GR і комунікацій. Народний депутат Верховної ради IX скликання від партії "Голос".

Є заступником голови фракції "Голос" в парламенті. Заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

З 2017 року Ярослав Железняк обіймав посаду радника прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з парламентських відносин. З 2015 року - радник міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абрамовічуса.

Ярослав ЖелезнякФото: Ярослав Железняк (facebook.com zheleznyak.y)

Біографія

Железняк Ярослав Іванович народився в Маріуполі Донецької області 20 жовтня 1989 року.

Вищу освіту здобув в Києві. У 2013 році закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка. Здобув кваліфікацію магістра в галузі міжнародного бізнесу.

Також Ярослав Железняк є випускником Інституту права Верховної Ради України.

Кар'єра

Трудову діяльність розпочав у 2009 році в команії Kesarev Consulting, де працював консультантом з питань уряду протягом п'яти років. Потім протягом року Железняк займав аналогічну посаду в Anheuser-Busch Inbev.

У 2015 році перейшов до державного сектору. Був радником глави Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абрамовічуса.

У Верховній раді 6 скликання працював помічником депутата від Партії Регіонів Олексія Плотнікова, у парламенті 8 скликання - помічник на громадських засадах депутата "Самопомочі" Вікторії Пташник.

У 2016 році Ярослав Железняк увійшов до складу SAGSUR - консультативної групи з підтримки реформ в Україні.

З 2017 року став радником глави Кабміну Володимира Гройсмана в питаннях парламентських відносин.

Під час позачергових виборів до Верховної Ради в 2019 році Ярослав Железняк балотувався від партії Вакарчука "Голос" (під № 4 списку). Також він був заступником керівника виборчого штабу політичної сили.

За результатами голосування, Железняк пройшов до Верховної Ради IX скликання. 29 серпня 2019 року був обраний заступником голови парламентської фракції "Голос".

Входить до складу Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики (перший заступник голови). Співголова групи з міжпарламентських зв'язків із Японією. Член делегації парламентської групи в Міжпарламентському союзі.

Ярослав Железняк активно займається громадською діяльністю. Викладає в KSE (Київській школі економіки), керує громадською організацією "Агентство інноваційної демократії". Один із засновників експертно-аналітичного проекту PolitEyes про діяльність українського парламенту.