ru ua
РБК-Україна» Досьє політиків» Микола Сольський

Сольський

Досьє

Микола Сольський - український підприємець, юрист, політичний діяч. Народний депутат Верховної Ради IX скликання від партії "Слуга народу".

29 серпня 2019 року Микола Сольський був призначений головою профільного парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Біографія

Сольський Микола Тарасович народився 22 травня 1979 року у Львівській області (с. Росохи, Старосамбірський р-н).

У 1995 році вступив до Львівського національного університету імені Івана Франка на юридичний факультет. У 2000 році отримав диплом юриста з цивільного права.

Кар'єра

Після закінчення навчання Микола Сольський до 2001 року працював за фахом - юрисконскультом у компанії ЗАТ "Ензим". Потім протягом 2 років займав аналогічну посаду в юрфірмі "ДОПОМОГА. Єфімов, Темненко і партнери".

У 2003 році Сольський став керуючим партнером і генеральним директором юридичної компанії "Сольський, Процик та Партнери".

Микола Сольський є одним із засновників "Українського аграрного холдингу". Компанія була створена в 2007 році. Головні напрямки діяльності: вирощування зерна, реалізація зернових і олійних культур, молочне тваринництво, вантажні залізничні перевезення і т.д.

Політична кар'єра Миколи Сольского почалася в 2019 році. На позачергових параламентських виборах бізнесмен балотувався за виборчими списками партії "Слуга народу" (під №125).

Під час тренінгу майбутніх народних депутатів, зважаючи на наявність досвіду в аграрному секторі, Сольський був обраний кандидатом на посаду голови комітету аграрної політики ВР.

29 серпня 2019 року Микола Тарасович Сольський зареєстрований народним депутатом Верховної Ради 9 скликання від політичної партії "Слуга народу". В цей же день очолив парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.

Сім'я

Микола Сольський одружений. Дружина - Руслана Миколаївна. Є троє дітей: Северин, Юстина, Яким.