Федоров

Матеріали по темі
Архів
Досьє

Михайло Федоров - український підприємець, політик, державний діяч. Віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України (з 29 серпня 2019 року).

Після парламентських виборів 2019 Михайло Федоров був обраний народним депутатом Верховної ради IX скликання від партії "Слуга народу". Обіймав посаду позаштатного радника президента України. Керував digital-напрямком під час передвиборної кампанії кандидата Володимира Зеленського.

Віце-прем'єр Михайло ФедоровФото: Віце-прем'єр Михайло Федоров (РБК-Україна)

Біографія

Федоров Михайло Альбертович народився в Запорізькій області (м. Василівка) 21 січня 1991 року. З юних років захоплювався шахами (має перший розряд).

Вищу освіту здобув на факультеті соціології та управління Запорізького національного університету.

Приймав активну участь у громадському житті, тому в 2012 році Федорова обрали "студентським мером" Запоріжжя. Став організатором молодіжного руху "Актив-Z", реалізував багато соціальних проектів для молоді міста.

В якості додаткової освіти Михайло Федоров закінчив Вищу політичну школу, школу представників НАТО в Україні. Отримував спеціальну стипендію ОБСЄ (проект моніторингу екології Запоріжжя).

Кар'єра

Михайло Федоров побудував успішну кар'єру IT-бізнесмена. Заснував і очолив трафік-агентство SMMStudio в Запоріжжі, яке спеціалізується на просуванні брендів в соціальних мережах Інстаграм і Фейсбук.

У 2018 році зайняв посаду операційного директора освітньої платформи "Суперлюди".

Михайло Федоров також виступив організатором Facebook Marketing Conf, провів курс DIGITAL & SMM на Вільній освітній платформі, протягом декількох років був постійним спікером IT-конференцій в Україні. У співпраці з USAID створив проект "Посилення IT-потенціалу Запоріжжя".

Політичну діяльність Федоров почав в 2014 році. На виборах до парламенту балотувався за списками партії "5.10", але не пройшов до Верховної ради.

Під час президентської кампанії Володимира Зеленського в 2019 році, Михайло Федоров увійшов до штабу кандидата, як фахівець з "діджіталізаціі", керував IT-командою, яка займалася агітаційною кампанією в мережі.

21 травня 2019 року Михайла Федоров був призначений позаштатним радником Володимира Зеленського (відповідальний за digital-напрямок).

Брав участь в дострокових парламентських виборах влітку 2019 року як кандидат за списками партії "Слуга народу" (№6). Пройшов до Верховної ради IX скликання, однак в перший же день роботи парламенту склав депутатські повноваження.

29 серпня 2019 року Михайло Федоров був призначений віце-прем'єр-міністром,  міністром цифрової трансформації в Кабміні Олексія Гончарука.

Сім'я

Михайло Федоров перебуває у шлюбі з 2014 року. Дружина Анастасія - організатор корпоративних курсів англійської мови для IT-фахівців, власниця бренду одягу Reflexia. Подружжя виховує доньку Марію.

Популярні теги