Ліга Європи

Ліга Європи - футбольний турнір, який проводиться щорічно з 1971 року і є другим за значущістю після Ліги чемпіонів.

Розіграш між клубами проводиться на основі турнірної таблиці після закінчення сезону національного чемпіонату, а також між командами-переможцями або ж командами-фіналістами національних кубків.

Історія Ліги Європи

Турнір був створений на основі Кубка Ярмарків, в якому спочатку був задіяний принцип «Одне місто - одна команда». Збірна Барселони була першим переможцем, команда здолала у фіналі Збірну Лондона з рахунком 8:2 за результатами двох матчів. З часом цей турнір став настільки важливим, що його «поглинув» УЄФА, і змінив назву на Кубок УЄФА. Сталося це через те, що турнір почав проходити під егідою УЄФА і ніяк не був пов'язаний з великими ярмарками в містах Європи. 26 вересня 2008 Виконавчим комітетом УЄФА було прийнято рішення знову змінити назву турніру, який став називатися Лігою Європи УЄФА.

Формат

Формат Ліги Європи був змінений разом з назвою. Тепер у груповому етапі почали приймати участь 48 футбольних команд, яким потрібно зіграти шість домашніх матчів, а також на виїзді. Вже починаючи з сезону 2009/10, матчі футбольних команд цього турніру в ігрові тижні відбуваються по четвергах, і по середах і четвергах в неігрові тижні. Матч починається або о 19:00, або о 21:05 згідно європейським часом, це залежить від місця, де він проводиться. За правилами під час матчу на поле повинні бути присутніми шість суддівських осіб: головний арбітр, два помічники, четвертий арбітр на бічній лінії, і ще додатково два помічники (по одному біля кожних воріт).

Ліга Європи УЄФА 2014/2015

У сезоні 2014/2015 проходить вже 44 за рахунком змагання в історії футболу Європи, і 6 за рахунком турнір під назвою Ліга Європи УЄФА. Фінальний матч цього турніру буде проходити 27 травня на варшавському Національному стадіоні. У футбольному змаганні цього сезону дебютує Гібралтарську клуб, який прийняли в якості 54 члена в травні 2013 року. У розіграші футбольного турніру УЄФА цього сезону взяли участь 195 команд з 54 асоціацій.

Ліга Європи
Новини за 28 травня
Новини за 27 травня
Новини за 26 травня
Новини за 25 травня
Новини за 22 травня
Новини за 21 травня
Новини за 20 травня
On Top