ru ua

Засідання групи Ради щодо змін до Конституції сьогодні знову не відбудеться, - нардепи

Парламентська робоча група з підготовки змін до Конституції у вівторок знову не буде засідати.

Парламентська робоча група з підготовки змін до Конституції у вівторок знову не буде засідати. Як заявив РБК-Україна народний депутат із фракції Партії регіонів, член робочої групи Михайло Чечетов, причиною тому є розбіжності між фракціями "Батьківщина" і "Удар".

"Консультацій у Верховній Раді сьогодні теж не буде. Група з підготовки змін до Конституції так і не може запрацювати. Засідання було зірвано опозицією вчора, на сьогодні також немає узгодженого документа від опозиції", - заявив він.

"Батьківщина" підготувала свій проект Конституції під себе, а "Удар" пропонує свій варіант. Усередині опозиції вони не можуть домовитися. Тому ми не можемо розпочати роботу через їхні брудні чвари", - додав Чечетов.

За словами "регіонала", більшість у підсумку візьме за основу підготовлені зміни Конституційної асамблеї. "Тоді зміни до Конституції можна буде внести остаточно до Нового року", - зазначив перший заступник голови фракції ПР.

Своєю чергою, нардеп із фракції "Батьківщина", член робочої групи Ради з підготовки змін до Конституції Павло Петренко повідомив РБК-Україна, що всі звинувачення на адресу опозиції у тому, що нібито вона зриває засідання групи по змінах до Конституції, не відповідають дійсності. При цьому він також не підтвердив, що сьогодні відбудеться засідання групи.

"Станом на зараз я не одержував повідомлення від апарату Верховної Ради про те, що сьогодні є можливим засідання нашої групи. Всі звинувачення більшості на нашу адресу про те, що нібито ми зриваємо засідання та роботу над змінами до Конституції, не відповідають дійсності. У нас немає принципових розбіжностей з "Ударом", - зазначив Петренко.

За його словами, зараз опозиція збирає підписи під проектом закону, щоб скасувати рішення Конституційного суду від 2010 року про скасування політреформи 2004 р.

"Ми збираємо підписи під цілим пакетом документів, у тому числі під проектом закону, щоб голосуванням у 226 голосів скасувати незаконну політреформу. Тоді сам Конституційний суд може визнати своє рішення неконституційним. Я не можу сказати про кількість зібраних на даний момент підписів. Це підписи всіх трьох фракцій. Розбіжностей у позиціях "Батьківщини", "Удару" і "Свободи" в питанні необхідності зміни Конституції немає. У нас єдина позиція - треба скасувати незаконне рішення Конституційного суду", - заявив нардеп.

Нагадаємо, в понеділок прес-служба Верховної Ради заявила, що засідання робочої групи Ради щодо напрацювання змін до Конституції, яке було заплановано на 10 лютого, не відбудеться через розбіжності фракцій "Удар" і "Батьківщина" щодо необхідних змін.

Пізніше в "Батьківщині" спростували свою та "Удару" провину у зриві засідання щодо змін Конституції. Незабаром прес-служба "Батьківщини" поширила заяву, у якій категорично не погодилася із зауваженнями партнера по опозиції - партії "Удар" - про розширення повноважень Президента в новій редакції Конституції України.

Водночас спікер парламенту Володимир Рибак заявив, що в партіях "Удар" і "Батьківщина" є розбіжності щодо внесення змін до Конституції, тому у ВР над Конституцією поки ніхто не працює. При цьому, зі слів голови ВР, деякі питання нової Конституції вимагатимуть винесення на референдум.

Нагадаємо, як повідомило напередодні РБК-Україна джерело в Партії регіонів, ПР скликає своїх нардепів до Києва на 13-14 лютого.