ru ua

В Україні школи закривають на карантин: список областей

В Україні школи закривають на карантин: список областей Ілюстративне фото (УНІАН)

Через спалах грипу та ГРВІ масово закриваються школи

Станом на 30 січня через спалах грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) в ряді областей школи продовжують закриватися на карантин. РБК-Україна відстежує ситуацію із закриттям навчальних закладів.

Дніпропетровська область

У Дніпропетровській області на карантин закрилися 123 школи і 676 окремих класів. Всього на вимушені канікули пішли 69 тисяч школярів. "Лідерами" є Покров, Кривий Ріг, Нікополь та Жовті Води.

Закарпатська область

У всіх школах Ужгорода у зв'язку з ростом кількості хворих на грип і ГРВІ з 31 січня оголошено карантин. У місті скасували розважальні та масові заходи. Карантин триватиме два тижні.

Київ

У Києві повністю припинили заняття в 7 школах. Крім того, на карантин пішли окремі класи 34 шкіл, в яких велика кількість учнів відсутня на уроках.

Вінницька область

З 30 січня по 7 лютого на карантин закрили всі школи Вінниці. За останній тиждень за медичною допомогою звернулися понад 2,5 тис. жителів міста.
До цього було відомо про карантин в 13 школах в ряді районів Вінницької області.

Харківська область

У Харківській області в 13 школах введений карантин. Місцеві ЗМІ з посиланням на дані Департаменту науки і освіти ХОДА повідомляють, що закривають як окремі класи, так і навчальні заклади в цілому. Так, по одній школі закривають у Валківському, Великобурлуцькому, Зміївському та Печенізькому районах, в Дворічанському - 4 школи, в Куп'янському - 1 клас в 1 школі і 1 клас в 1 школі міста Куп'янська, в Шевченківському - в 1 школі 1-4-і класи, в Пісочинській ОТГ - 1 клас в 1 школі. Крім того, карантин планують ввести в обласній школі "Обдарованість".

Херсонська область

Станом на 29 січня в херсонських школах відсутні близько 12% учнів. З огляду на цю інформацію, дві школи - №14 і 30 - тимчасово закрили на карантин два класи.

Донецька область

З 30 січня буде припинено навчальний процес в школах Маріуполя. Тут у зв'язку з щоденним зростанням кількості хворих учнів на карантин закривають усі школи.

Крім того, ще у 59 школах Донецької області повністю зупинено навчання, а у дев'яти школах - частково. На карантин повністю були закриті школи в Добропіллі, Покровську, Селидовому, Мирнограді, Новогродівці, Лимані та Мангушському районі. Частково - в Маріуполі та Краматорську.

Кіровоградська область

У Кропивницькому деякі школи частково закриваються на карантин. Зокрема, відомо про закриття класів в школах № 32, 26, 16 і Новомиколаївській гімназії. При цьому місцева влада підкреслює, що підстав для введення карантину в місті відсутні.

Черкаська область

З 29 січня і до 9 лютого всі школи закриваються на карантин у Черкасах. Карантин оголошено, оскільки в місті спостерігається швидке зростання захворюваності на ГРВІ та грип.

Волинська область

У семи волинських школах вже призупинили навчання. На карантин закрили школи в Камінь-Каширському, Маневицькому, Луцькому та Горохівському районах. За словами завідувачки відділу обласного лабораторного центру Ірини Єнжиєвської, перевищення епідемічного порогу захворюваності зафіксовано у Камінь-Каширському, Локачинському, Маневицькому, Любешівському районах і в Нововолинську.

Луганська область

З 28 січня усі школи і садочки Сєвєродонецька йдуть на карантин. Очікується, що освітній процес відновиться за тиждень.

Миколаївська область

За даними Миколаївської ОДА, з 29 січня у Миколаєві через грип буде призупинено освітній процес у гімназії №2, спеціалізованій школі мистецтв і прикладних ремесел "Академія дитячої творчості" та школі № 61. Крім того, з 23 січня освітній процес призупинено у ЗЗСО № 1 імені О. Ольжича, а з 24 січня - у ЗЗСО № 24.

Одеська область

А в Одесі з 28 січня загальноосвітні школи закриваються на двотижневий карантин. З минулого тижня рівень захворюваності на грип зріс майже на 30%, що на 7,6% перевищує епідемічний поріг.

Сумська область

Тут 15 шкіл закривають на карантин через високі показники захворюваності на грип та ГРВІ. Епідеміологічний поріг перевищений у Кролевецькому, Недригайлівському, Сумському, Тростянецькому районах, а також у містах Суми і Лебедин.

Рівненська область

Поки "рекордсменом" за кількістю закритих шкіл є Рівненська область. Тут на карантин закрили 39 навчальних закладів.

Запорізька область

До кінця січня на карантин закриті всі школи і дитячі сади в Бердянську. В результаті зростання захворюваності призупинено роботу 51 класу в 27 школах Запорізької області, з яких 23 навчальних заклади Запоріжжя, а також школи Василівського, Вільнянського, Запорізького і Чернігівського районів.

Житомирська область

У Житомирі школи закрили на карантин через різке збільшення кількості хворих на грип і ГРВІ ще минулого тижня. Тут карантин триватиме до 5 лютого.