Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем
Фото: учасники саміту G7 демонструють солідарність з більшості питань

Саміт "Великої сімки" (G7) проходить 7-8 червня в замку Эльмау біля міста Гарміш-Партенкірхені (Німеччина). На зустрічі присутні представники всіх країн-учасниць - Німеччини, Франції, Канади, Великобританії, Японії, Італії, США, а також представники Європейського Союзу. "Думати наперед. Діяти спільно" - такий девіз саміту в цьому році. На своїй щорічній зустрічі країни G7 повинні узгодити спільні позиції щодо глобальних політичних питань, зокрема, світової економіки, зовнішньої політики і політики безпеки, а також майбутню конференцію ООН з питань захисту клімату. У свою чергу Україна очікувала від саміту G7 підтримки у проведенні реформ, а також солідарності в питанні збереження санкцій щодо Росії до повної імплементації мінських домовленостей. Судячи з підсумкових заяв саміту, очікування Києва в цілому виправдалися.

 

18:14 Президент США Барак Обама від імені лідерів "Великої сімки" в ході заключного брифінгу саміту заявив, що G7 продовжить надавати підтримку Україні. "Велика сімка" продовжить надавати підтримку Україні, економічну підтримку і технічну допомогу. Буде виділятися допомога у проведенні важливих реформ в Україні", - заявив Обама. Крім того він зазначив, що війська РФ, як і раніше знаходяться на Донбасі, а також що всі країни "погоджено продовжують свої санкції по відношенню до Росії".

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Фото: Барак Обама

17:51 Природно, журналісти не могли не поцікавитися у Президента США про долю санкцій відносно РФ. "Існує згода, що ми й далі повинні чинити тиск на Росію, поки не будуть виконані мінські домовленості. Також у нас була дискусія про те, що нам буде необхідно зробити, якщо Росія допомогою сепаратистів буде продовжувати впливати на ескалацію конфлікту в Україні", - розповів Барак Обама, не ставши, втім, уточнювати, до чого прийшли лідери G7 в результаті дискусії. Він лише висловив надію на те, що додаткових кроків по ізоляції Росії робити не доведеться. "І тут велика заслуга Франсуа Олланда і Ангели Меркель, які максимально намагаються вирішити проблему конфлікту на Донбасі", - підкреслив Президент Сполучених Штатів.

Також Обама висловив сподівання, що саме завдяки старанням Олланд і Меркель "Путін зрозуміє, що велич Росії не пов'язано з розширенням території володінь". "Путін закликав захищати російськомовне населення, однак саме воно найбільше страждає із-за цієї війни", - підсумував американський лідер.

 

17:40 На сайті Федерального уряду Німеччини опублікований текст підсумкової декларації дводенного саміту "Великої сімки". Всупереч думкам деяких скептиків, українське питання було в порядку денному серед головних. "Ми знову підтверджуємо нашу всебічну підтримку зусиллям по пошуку дипломатичного вирішення конфлікту на сході України, зокрема, в рамках нормандського формату і тристоронньої контактної групи. Ми вітаємо ключову роль ОБСЄ в пошуку мирного рішення", - йдеться в декларації.

Лідери G7 також висловили стурбованість нещодавнім загостренням ситуації на сході України і збільшенням інтенсивності боїв уздовж лінії розмежування і закликали всі сторони конфлікту до повномірного виконання мінських домовленостей.

У підсумковій декларації знайшлося місце і темі санкцій проти РФ, які можуть посилитися, якщо Росія не припинить підтримку бойовиків і ситуація на Донбасі не стабілізується. "Ми очікуємо, що Росія припинить транскордонне підтримку сепаратистських сил і скористається своїм значним впливом на сепаратистів для реалізації своїх зобов'язань мінськими угодами в повному обсязі", - йдеться в документі.

Також у декларації підкреслюється, що енергетичні питання не повинні стає засобом політичного примусу. "Ми підтверджуємо нашу підтримку України та інших країн в їх зусиллях щодо реформування і лібералізації своїх енергетичних систем і підтверджуємо, що енергетика не повинна використовуватися як засіб політичного примусу чи загрози безпеки", - сказано в документі.


17:20 На прес-конференції за підсумками саміту "Великої сімки" виступив і Президент США Барак Обама. Він сконцентрувався на встановленні партнерських відносин країн G7 з африканськими і арабськими державами, згадавши проблему голоду як одну з ключових. Крім того, він не забув подякувати Ангелу Меркель і весь народ Німеччини за гостинність. Очевидно, така чемність Обами сподобалася німцям, так як саме ця цитата з спічу американського президента відразу ж була винесена в Twitter G7.

 

17:10 У свою чергу, Ангела Меркель додала трохи більше конкретики, правда, не в питанні України. Так, вона розповіла, що Країни-учасниці "Великої сімки" зобов'язалися виділити 100 млрд дол. з державних і приватних джерел до 2020 р. на боротьбу з глобальними змінами клімату, передає Reuters. Ключова мета, за словами Меркель, - обмеження зростання середньої глобальної температури на два градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальною епохою.

 

16:59 Після Ангели Меркель на брифінгу за підсумками саміту G7 виступив прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. Його виступ також не обійшлося без згадки української кризи. "По Росії сімка єдина в своїй думці - санкції проти неї залишаються в дії до повного виконання мінських домовленостей", - заявив Кемерон. У той же час він висловив підтримку Президенту Петру Порошенку і всій Україні. "Великобританія вже надає допомогу Україні і буде надавати її надалі", - пообіцяв британський прем'єр. Також, за його словами, Великобританія підтримує проекти по боротьбі зі зміною клімату і обмеження ісламістської загрози на Близькому Сході.

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Фото: Девід Кемерон

16:48 Зазначимо, що, відповідаючи на питання журналістів, Ангела Меркель заявила, що Росія не була ключовою темою саміту "Великої сімки". "Беручи до уваги ту кількість часу, який ми провели разом, ми про Росії не особливо говорили - присвятили час інших питань. Ми говорили про український конфлікт, інших пов'язаних з цим моментах, наприклад, ситуації по боротьбі з тероризмом... У нас різні формати обговорення, там Росія бере участь, так само нормандський формат, який тісно пов'язаний з "Великою сімкою". Також є формат за Іранською ядерною програмою, Росія входить в цей формат, що показує, що інші кризи також можуть бути подолані, і можна працювати з Росією. Також сирійський конфлікт, з приводу Ірану, де йде боротьба з Ісламським державою. Ми сподіваємося, що буде міжнародне співробітництво з Росією, але я представляю вам і наводжу формат і зміст наших розмов у форматі саме G7", - пояснила Меркель.

 

16:32 Як повідомляє агентство dpa, антиглобалісти, які протестували перед зустріччю G7 проти створення зони вільної торгівлі між США та Європейським Союзом, завершили свої акції, не дочекавшись закінчення саміту. Близько 100 учасників протесту зібралися на заключний мітинг сьогодні опівдні, після чого розійшлися. Також був демонтований їхнє наметове містечко. Крім того був скасований намічений раніше марш протесту по вулицях Гарміш-Партенкірхен.

 

16:06 У своєму виступі Ангела Меркель торкнулася ряду тем, визначених у порядку денному саміту G7, однак в основному вона повторювала вже відомі тези, що стосуються боротьби з тероризмом, проблем медицини та економіки. Окремо вона зупинилася на проблемі голоду. "До 2030 р. голод повинен бути подоланий, країни "Великої сімки" зобов'язуються внести посильний внесок у боротьбу з цим явищем й до визначеного часу вивести з категорії голодуючих півмільярда людей", - заявила Меркель. Після цього почалася власне прес-конференція німецького лідера. Її в російськомовному перекладі транслює телеканал 112.

 

15:53 Очевидно, тема України дійсно виявилася однією з центральних на саміті лідерів країн G7, так як у своїй промові за підсумками заходу Ангела Меркель торкнулася її однією з перших. Втім, нічого принципово нового або несподіваного вона не сказала. "Ми засуджуємо анексію Криму, яка вступає в колізію з міжнародним правом і конфлікт на Донбасі. Ми погодилися з тим, що зняття санкцій з Росії залежатиме від виконання мінських домовленостей. Ми підтримуємо Україну на її важкому шляху економічного реформування і подолання корупції і готові допомагати їй у цих питаннях", - заявила Меркель.

З іншого боку, чи не цього чекали від саміту українські лідери? Нагадаємо, в Києві неодноразово заявляли про те, що від саміту "Великої сімки" чекають підтримки в проведенні українських реформ і солідарності в питанні збереження санкцій щодо Росії до повної імплементації мінських домовленостей. Таким чином, німецький канцлер фактично виправдала очікування України.

 

15:42 У замку Эльмау, де проходить саміт "Великої сімки", розпочинається підсумкова прес-конференція канцлера Німеччини Ангели Меркель. Її трансляцію можна переглянути на офіційному сайті заходу або на Youtube. Про найцікавіші тезах виступу Меркель читайте пізніше на РБК-Україна.

 

15:16 На Youtube опубліковано відео, присвячене прибуття в замок Эльмау арабських і африканських гостей. Крім того, на ньому присутні кадри з робочого обіду за участю цих осіб, лідерів країн "Великої сімки", а також генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

 

14:55 Цікаво, що на території біля замку Эльмау лідери країн-учасниць саміту "Великої сімки" переміщаються на гольф-кари. Про це свідчить, зокрема, знімок, зроблений перед початком другої частини заходу 8 червня, на якому канцлер Німеччини Ангела Меркель і прес-секретар Федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт відображені саме на такій машині. Фото опубліковано в записі G7 в Twitter. Крім того, з підпису до фотографії випливає, що вранці Ангела Меркель провела зустріч з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.

 

14:38 Як повідомляє Euronews, на саміті G7 Ангела Меркель однією з першорядних завдань вважає пошук компромісу щодо кліматичної угоди, яка має замінити Кіотський протокол. Новий пакт планують підписати на спеціальному саміті щодо змін клімату, який пройде в Парижі в кінці року.

 

14:20 Підсумкове комюніке саміту "Великої сімки" погоджено, передає РИА Новости з посиланням на джерело в керівництві Євросоюзу. "Погоджено, наскільки я знаю", - повідомило джерело, не називаючи подробиці. У той же час джерело з боку організаторів повідомив, що остаточне комюніке саміту G7 буде оголошено на брифінгу канцлера Німеччини Ангели Меркель, який, згідно з графіком заходу, повинен початися о 15:15 за київським часом.

 

14:03 У Twitter G7 опублікували цікаве відео, на якому фотограф робить знімки політиків, присутніх на саміті, що називається "від першої особи". Такого ефекту вдалося досягти завдяки прикріплення компактної відеокамери (очевидно, типу GoPro) до фотоапарату. Вийшло досить оригінально.

 

13:36 Над істерикою представників Кремля з приводу нинішнього саміту G7, на який не запросили Президента РФ Володимира Путіна, не втомлюються потішатися в соцмережах. Ось, зокрема, приклад "народної творчості" на цю тему.

 

 

13:08 Прес-секретар Федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт повідомив у своєму Twitter про те, що зараз учасники саміту G7 обговорюють питання охорони здоров'я і боротьби з тероризмом. Судячи по додається фотографії, лідери африканських країн вже долучилися до дискусії.

 

12:45 Незважаючи на гучні заяви російських політиків про неповноцінність формату G7, в Кремлі, очевидно, не проти повернутися в групу. Про це, зокрема, свідчать останні коментарі прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова. "Ми звернули увагу на чергові заяви з санкційної тематики: це не нові тези. Також ми звернули увагу на те, що серед учасників зустрічі є деякі нюанси до підходу - деякі говорять про просування діалогу з Росією, про неможливість серйозних проблем без цього діалогу", - заявив Пєсков. Залишається тільки похвалити прес-секретаря Путіна за уважність.

 

12:18 Очевидно, що вчорашнє рішення лідерів країн-учасниць "Великої сімки" зробити офіційну групове фото заздалегідь з-за побоювань поганої погоди виявилося вірним. Офіційний Twitter G7 опублікував актуальну фотографію, на якій видно, що погода в районі Эльмау дійсно зіпсувалася.

 

11:51 Нагадаємо, що в ніч на 3 червня 2015 р. бойовики почали масований артобстріл і подальшу атаку на Мар'їнку, яка тривала весь день. На думку прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, наступ на Мар'їнку було приурочено до саміту "Великої сімки". "Перед самітом G7 Росія дала вказівку своїм терористам починати військову операцію", - заявив Яценюк. Пізніше таку ж думку висловив і колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. "Очевидно, що атака проросійських бойовиків під Марьинкой Донецької області є найбільшою з часів Дебальцеве. Провокація перед зустріччю G7?", - написав екс-глава МЗС у своєму Twitter.

Цікаво, що в Росії також приурочили атаку на Мар'їнку до саміту, однак, природно, звинуватили в цьому США. "Не здивуюся, якщо посилення обстрілу в Донбасі - це підготовка до саміту G7, щоб створити для США, які піднімуть питання про посилення санкцій, більш зручну політичну атмосферу", - заявив глава комітету Державної думи Росії з міжнародних справ Олексій Пушков. Цікаво тільки, яким чином США змогли вплинути на бойовиків, змусивши їх піти в наступ?..

Зазначимо, що сьогодні, у другий день роботи саміту G7, з'явилися повідомлення про відновлення атаки на Мар'їнку. Зокрема, про це у своєму Facebook написав командир батальйону "Київ-1" Євген Дейдей. Таким чином, версія про зв'язок ескалації конфлікту до міжнародної зустрічі на вищому рівні не здається такою вже нереальною.

Боевики снова атакуют Марьинку. Работают танки и минометы по прямой наводке. Идет ближний бой. Выстоим! Обязаны выстоять!!!Слава Украине!

Posted by Евгений Дейдей on 8 Июнь 2015 г.

 

11:24 Як вже повідомлялося раніше, в одній з сесій саміту G7 сьогодні візьмуть участь президент Ліберії Елен Джонсон-Серліф, президент Сенегалу Макі Салл, прем'єр Ефіопії Хайлемариам Десалень, президент Тунісу Беджі Каїди Ес-Себсі і президент Нігерії Мохаммаду Бухарі. Також очікується присутність голови комісії Африканського союзу Нкосазани Дламіні-Зума. Як повідомляє РИА "Новости", предметом обговорення стане в числі іншого якийсь амбіційний план Берліна - створення фонду для боротьби з бідністю, про який поки що відомо тільки те, що він має сер'йозну мету вивести майже півмільярда людей у світі з категорії голодуючих.

 

10:59 В офіційному Twitter G7 опубліковано відео початку третьої сесії саміту "Великої сімки". Втім, подивитися можна тільки як лідери країн-учасниць країн розсідаються за круглим столом, після чого журналістів та операторів просять вийти. Нагадаємо, питання саміту розглядаються виключно в закритому режимі.

 

10:31 В Україні постійно дорікають США в тому, що, незважаючи на регулярні обіцянки надання військової допомоги, зроблено в цьому плані поки що дуже мало. Очевидно, президенту Сполучених Штатів Бараку Обамі набридли ці закиди, і він вирішив розставити крапки над i. Зокрема, ще вчора на саміті "Великої сімки" він заявив, що впевнений у необхідності мирного і дипломатичного вирішення конфлікту на Донбасі. "Ми думаємо, що може бути мирне і дипломатичне врегулювання цієї проблеми, але це вимагатиме від Європи, США, Трансатлантичного партнерства і світу, залишитися пильними та уважними на важливості дотримання принципів територіальної цілісності та суверенітету України", - підкреслив Обама.

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Фото: Барак Обама

10:07 Виявляється, канадський прем'єр-міністр Стівен Харпер не збирається повертатися додому відразу після закінчення саміту G7. Спершу він заїде в Польщу, де поспілкується з польськими прем'єром Евою Копач і президентом Броніславом Коморовським. Також Харпер проведе зустріч з новообраним польським державним керівником Анджеєм Дудою. Причому, вже традиційно в список тем для обговорення потрапила Україна. Зокрема, як повідомила прес-секретар польського уряду Малгожата Кидава-Блонська, прем'єр-міністри Польщі та Канади обговорять справи східної політики і польсько-канадські проекти допомоги для України, які вже частково реалізуються.

 

09:48 На сьогодні, 8 червня, запланована друга частина саміту "Великої сімки" в баварському замку Эльмау. Як повідомляється в офіційному Twitter G7, темами для розгляду сьогодні стануть клімат та енергетична політика. Крім того, глави країн-членів групи обговорять питання боротьби з тероризмом.

 

00:58 До саміту "Великої сімки" DW підготувала огляд матеріалів німецьких ЗМІ, присвячених цій темі. " Наскільки сучасний формат 40-річної давності? Чи виправдані претензії на лідерство країн "Великої сімки"? Наскільки вагомою втратою є неучасть Росії?" - цими питаннями задавалися мас-медіа Німеччини напередодні заходу.

Нагадаємо, завтра відбудеться друга частина саміту G7, початок заходів заплановано на 10:00 за київським часом.

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Фото: учасники саміту G7

00:33 Вдень 7 червня в аеропорту Мюнхена приземлився літак з президентами Нігерії та Сенегалу. Вони, а також лідери Тунісу та Іраку беруть участь у програмі саміту G7 в понеділок, 8 червня. Зокрема, вони приєднаються до лідерів країн "Великої сімки" при обговоренні загроз угруповань типу "Ісламська держава" або "Боко Харам".

 

00:01 У той час як канцлер Німеччини Ангела Меркель бореться за щастя людства на саміті G7, працівникам її апарату випало не менш складне завдання: чистити пересипані матами російськомовні коментарі до постів в нещодавно заведеному Меркель Instagram. Про це розповіла речник федерального уряду Німеччини в коментарі виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. "Після старту каналу за лічені години зібралося кілька сотень коментарів кириличним шрифтом", - зазначила представниця уряду. За її словами, коментарі кирилицею "поступово видалили". Однак, як зазначається, на каналі і в подальшому з'являються коментарі російською мовою, пересипані матюками і образливими словами і виразами. Як з'ясувало видання, є чимало підстав вважати, що мова йде про організовані "тролів".

 

23:37 Як повідомляє інформагентство Reuters, під час саміту G7 Президент США Барак Обама закликав Великобританію залишитися в Європейському Союзі з-за її позитивного впливу на об'єднання європейських держав. "Ми дуже розраховуємо, що Сполучене Королівство залишиться частиною Європейського Союзу", - заявив Обама під час зустрічі з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном. Президент США у розмові з британським прем'єром також висловив надію, що Великобританія і надалі буде витрачати на оборону не менше двох відсотків від ВВП, що є цільовим показником для країн-членів НАТО.

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Фото: Барак Обама і Девід Кемерон

23:21 О 23:00 за київським часом, згідно з розкладом саміту G7, стартувала зустріч лідерів країн-учасниць, присвячена обговоренню Трансатлантичного торговельного та інвестиційного партнерства (ТТИП). По-суті, це угода про вільну торгівлю між Євросоюзом і США, яке, на думку його прихильників, дозволить досягти багатостороннього економічного зростання. Зазначимо, що саме це питання викликає найбільші протести антиглобалістів. На їхню думку, підписання цієї угоди неминуче призведе до зростання влади корпорацій, а також значно ускладнить урядам регулювання ринків, що негативно позначиться на добробуті суспільства.

 

23:02 В офіційному Twitter G7 опублікована інформація про те, що перший робочий день саміту закінчився робочою вечерею.

 

22:53 Як розповів голова Європейської ради Дональд Туск у своєму Twitter, що він і голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер провели планову тристоронню зустріч з прем'єр-міністром Канади Стівеном Харпером. Деталі зустрічі поки не розголошуються.

 

22:39 Як передає The Associated Press, під час саміту G7 канцлер Німеччини Ангела Меркель однозначно заявила, що вона очікує, що лідери G7 відправлять "єдиний сигнал" про те, що санкції проти Росії можуть бути пом'якшені тільки в тому випадку, якщо лютневе мирну угоду реалізується для Східної України. Крім того, як повідомляє телеканал zdf, на саміті лідерів "Великої сімки" Меркель знову підкреслила, що санкції не є самоціллю і без них можна обійтися, коли не буде умов, при яких вони були введені, і коли вирішені проблеми".

 

22:12 А в Росії все ніяк не заспокояться щодо проведення саміту "Великої сімки" без участі РФ. Часом навіть офіційні особи в скоих коментарях з цього приводу скочуються до банальних образ. Так, заступник голови комітету держдуми у міжнародних справах Олександр Романович заявив "Російській службі новин", що G7 без Росії є кастровану організацією. "Вони можуть на саміті прийняти будь-які рішення, але ці рішення нікого ні до чого не зобов'язують. Цей формат не працює. Це кастрований формат, подібні речі без Росії не обговорюються. Формат G7 передбачає економічне обговорення виходу з кризи. А виходить, що буде обговорюватися політичне питання, і знову це буде Україна", - заявив депутат.

 

21:46 Голова Європейської ради Дональд Туск у своєму Twitter розповів, що на сайті Євроради опублікований повний текст його висловлювань з прес-конференції, яка пройшла перед початком саміту G7.

 

21:14 Як зазначалося раніше, напередодні зустрічі країн "Великої сімки", яка пройде в курортному містечку Гарміш-Партенкірхен поруч з Мюнхеном, в самому Мюнхені антиглобалісти провели масову акцію протесту. За словами заступника голови фракції Лівої партії в бундестазі Клауса Ернста, учасники мітингу виступають проти плану створення зони вільної торгівлі між ЄС і США. Він заявив, що в цій угоді зацікавлені лише великі концерни і "ні одній людині в світі це не потрібно". У місті вжили заходів, щоб захистити представників країн-учасників G7, які прибудуть на зустріч. Також, у зв'язку з цією акцією, американським солдатам, база яких розташована у Гарміш-Партенкірхен, дали вказівки не виходити у військовій формі в місто і уникати розмов на англійській мові, щоб не спровокувати зіткнення з протестуючими. Зазначимо, що підрозділ армії США розташовується в Баварії в рамках програми НАТО.

 

20:47 Прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер у своєму Twitter опублікував фотографію, де він на балконі Эльмау спілкується з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном. Судячи з підпису, політики провели переговори віч-на-віч.

 

20:21 Офіційний Twitter Державного департаменту США передає слова Президента Сполучених Штатів Барака Обами, сказані, мабуть, за підсумками роботи в рамках саміту. "Той факт, що всі ми зібралися тут разом сьогодні, є доказом, що конфлікти можуть закінчитися і великий прогрес можливий", - сказано в повідомленні Держдепу.

 

19:59 Однією з найбільш болючих для європейських лідерів тим перед початком саміту торкнувся голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Мова йде про Грецію, яка виступає останнім часом отаким європейським анфан террібль. Ось і зараз Юнкер поскаржився, що Греція досі не надала Європейському союзу свої пропозиції щодо реформ і відносин до кредиторами. "Я очікував отримання пропозицій уряду Греції в четвер, але його не було ні в четвер, ні в п'ятницю, ні в суботу. Сподіваюся побачити ці пропозиції найближчим часом, щоб ми могли їх обговорити з прем'єром Греції на полях саміту ЄС-Латинська Америка (10 червня в Брюсселі", - заявив Юнкер.

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Фото: Жан-Клод Юнкер

19:42 Як повідомляє поліція Баварії у своєму Twitter, протести з нагоди саміту G7 офіційно завершилися. "Лідер протестів проти G7 заявив, що демонстрації закінчені. Спасибі за те, що протестували мирно!", - сказано в повідомленні.

 

19:26 Офіційний Twitter саміту G7 опублікував фотографію, на якій учасники саміту "Великої сімки" вже не в конференц-залі, а в бібліотеці Эльмау. Втім, подробиці про те, закінчилися вже офіційні сесії саміту і до чого вдалося домовитися його учасникам, поки не повідомляються.

 

19:17 По дорозі в Німеччину, на саміт G7, прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заскочив в Київ, де провів зустріч з Петром Порошенком. Як розповіли в прес-службі Президента, крім обіцянок фінансової допомоги, Україна за результатами цієї зустрічі отримала ще й запевнення в тому, що Японія під час головування в "Великій сімці" протягом наступного року буде робити все можливе для мирного врегулювання ситуації в Донбасі і для зміцнення відносин між двома країнами. Втім, і на цьому саміті G7 Японія, очевидно, не забуде про Україну. "Сторони узгодили позиції напередодні саміту "Великої сімки", - лаконічно повідомляє про це прес-служба глави держави.

 

18:54 Протестувальники біля місця проведення саміту "Великої сімки" підійшли до справи творчо, разодевшись, що називається, в пух і прах. Багато з них прийшли в "бойовій розмальовці". Втім, у цілому спілкування антиглобалістів з поліцією проходить досить мирно.

 

16:38 Як повідомляє РИА "Новости", поки йде засідання саміту G7, чоловік канцлера Німеччини Ангели Меркель Йоахім Зауер разом з дружинами прем'єр-міністра Канади - Лорін Харпер, прем'єра Японії - Акиэ Абе і голови Єврокомісії Крістіане Фризинг - відправився на прогулянку. Як повідомили в оргкомітеті саміту, Зауер, як чоловік господині заходи, супроводжує дам спочатку в пішій прогулянці, а потім - в катанні в екіпажі.

Саміт G7: українську кризу обговорюють в числі глобальних світових проблем

Фото: Йоахім Зауер разом з дружинами лідерів країн G7

18:21 А в Росії на проведення саміту G7 реагують очікувано болісно. Воно і зрозуміло - РФ з цього елітного клубу турнули після анексії Криму. Щоб уявити собі реакцію російських блогерів і ЗМІ в цілому, не обов'язково навіть вивчати їх тексти повністю - найчастіше досить прочитати заголовок матеріалу. Як, скажімо, йде справа з цією заміткою з порталу politikus.ru - "Саміт G7 не має сенсу для Заходу без Росії". Ну так, звичайно.

 

17:57 Напередодні саміту "Великої сімки" Deutsche Welle взяла інтерв'ю у канцлера Німеччини Ангели Меркель. Вона, зокрема, розповіла про свої очікування від саміту, спільних цінностях країн-учасниць і відносинах з Росією. За її словами, незважаючи на вигнання з G7, Росія залишається важливим партнером в інших переговорних форматах", як наприклад, "нормандський формат для врегулювання кризи в Україні, переговори у форматі "групи 5 плюс 1" щодо іранської ядерної програми.

 

17:31 Як повідомляє Reuters, президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама під час зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель розповів, що на саміті "Великої сімки" однією з тем порядку денного стане протидія російської агресії в Україні. За словами Обами, темами саміту стануть загроза екстремізму і зміна клімату. "Протягом двох днів розмова вестиметься про глобальної економіки, створенні робочих місць і можливостей, сильній і процвітаючій Євросоюзі, а також про розвиток нового торгового партнерства через Атлантику", - заявив глава Білого дому.

Зазначимо, що напередодні візиту в Німеччину Барак Обама провів телефонну розмову з Президентом України Петром Порошенком. Як повідомили в прес-службі Порошенко, лідери України і США узгодили позиції напередодні зустрічі лідерів G7, зокрема, у питанні продовження тиску на Росію, в том

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся