ua en ru

УДЦР запропонував повернути обов'язкову реєстрацію мобільних ІМЕІ

УДЦР запропонував повернути обов'язкову реєстрацію мобільних ІМЕІ Фото: ідентифікація мобільних пристроїв ("Капітал")

Як очікується, це допоможе подолати "сірий" імпорт мобільних пристроїв

Український держцентр радіочастот (УДЦР) пропонує боротися із "сірим" імпортом і контрабандою мобільних терміналів за допомогою обов'язкового обліку кодів ІМЕІ. Про це повідомили у прес-службі УДЦР.

Як зазначається, імпортери виявляють зацікавленість у внесенні відповідних змін до чинного законодавства України, що позбавить ринок від нелегальної продукції і збереже імідж виробника.

Ефективним інструментом боротьби з контрабандою електроніки в УДЦР вважають автоматизовану систему обліку мобільних терміналів, введену в промислову експлуатацію 1 липня 2009 року.

"Від введення обліку кодів ІМЕІ законно ввезених, а не "сірих" телефонів, значно зросли надходження в бюджет України. Найбільш показовим був 2013 рік, коли державна казна поповнилася на 1,3 млрд грн", - відзначили в прес-службі, нагадавши, що реєстрацію кодів ІМЕІ скасували у квітні 2014 року у зв'язку з внесенням змін до закону "Про радіочастотний ресурс України".

Водночас, як запевнили в УДЦР, база даних кодів ІМЕІ продовжує функціонувати і постійно оновлюється. "З моменту скасування обліку і по теперішній час в узагальнену базу було внесено 2,6 млн кодів. Їх продовжують вносити легальні імпортери, які звикли працювати на телекомунікаційному ринку чесно і прозоро, виключно на добровільній основі", - йдеться в повідомленні.

Крім того, з несертифікованої електронною технікою можуть виникати проблеми: досить часто частина функцій телефонів не працює, ряд технологій не підтримується, а також не передбачено гарантійне обслуговування.

УДЦР підтримує прагнення фіскальних органів України подолати нелегальний імпорт і пропонує боротися з сірим імпортером т...

Опубліковано УДЦР 26 січня 2016 р.

Нагадаємо, напередодні у Києві податківці вилучили контрабандну партію Apple на понад 10 мільйонів гривень.

Раніше ДФС закрила черговий підпільний інтернет-магазин електроніки з Китаю.