Альона Бабак

Матеріали по темі
Досьє

Альона Бабак - український політик, державний діяч. Міністр розвитку громад і територій України.

29 серпня 2019 року Бабак Альона Валеріївна очолила нове Міністерство розвитку громад і територій, створене шляхом реорганізації Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства.

Раніше працювала у Верховній Раді VIII скликання (народний депутат від партії "Самопоміч").

Альона БабакФото: Альона Бабак (РБК-Україна)

Біографія

Альона Валеріївна Бабак народилася в місті Кривий Ріг у 1969 році. Вищу освіту отримала в Київському національному лінгвістичному університеті за спеціальністю "викладач англійської та французької мови".

Навчальний заклад закінчила в 1996 році з відзнакою, і в цьому ж році Бабак стала переможницею конкурсу на стипендію фонду Едмунда Маскі для навчання в США. Два роки була слухачкою курсу в Old Dominion University (Вірджинія), по закінченню стала магістром МВА в сфері фінансів.

Кар'єра

Трудову діяльність розпочала в 1998 році як підприємець. У 2004 році була заснована Всеукраїнська благодійна організація "Інститут місцевого розвитку", в якій Альона Бабак зайняла одну з керівних посад, увійшла до складу членів правління. Куратор питань фінансового менеджменту та ціноутворення в сфері ЖКГ.

З 2012 року увійшла до складу державної комісії з регулювання у сфері комунальних послуг. Також Альона Бабак в 2014 році стала членом групи з питань реформування житлово-комунального господарства при профільному Міністерстві.

Політичну діяльність в парламенті почала після виборів 2014 року. Пройшла до Верховної Ради VIII скликання від партії "Самопоміч". Бабак займала посаду заступника голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Входила до складу міжфракційного депутатського об'єднання "Рівні можливості" на посаді співголови. У 2017 році Бабак мала намір скласти депутатські повноваження, проте парламент за це рішення так і не проголосував.

У дострокових виборах до Верховної Ради IX скликання влітку 2019 року Альона Валеріївна Бабак не брала участі.

Після формування нового складу уряду на чолі з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком, 29 серпня 2019 року Олена Бабак очолила Міністерство розвитку громад і територій України, утворене після реформування МінЖКГ.

Сім'я

Альона Бабак не перебуває в офіційному шлюбі. Є двоє дітей: син Данило, дочка Катерина.