ru ua
РБК-Україна» Досьє політиків» Олександр Завітневич

Завітневич

Досьє

Завітневич Олександр Михайлович - український бізнесмен, політичний діяч. Народний депутат Верховної ради 9 скликання від партії "Слуга народу".

29 серпня 2019 року Олександр Завітневич очолив Комітет з питань національної оборони, розвідки та безпеки в українському парламенті.

Олександр ЗавітневичФото: Олександр Завітневич (facebook.com Олександр Завітневіч)

Біографія

Народився в Кіровоградській області (с. Йосипівка) 19 квітня 1973 року. Має дві вищі освіти.

Закінчив радіоінженерний факультет Київського військового інституту управління та зв'язку в званні офіцера запасу. Також Олександр Завітневіч отримав диплом економіста в Київському національному університеті економіки ім. Гетьмана.

Кар'єра

У 2012 році Олександр Завітневич став співвласником Смілянського ливарного заводу в Черкаській області. Очолював підприємство протягом чотирьох років.

У 2016 році спільно з дружиною заснував компанію "М.Т.І". Фірма спеціалізується на наданні послуг широкого спектра. Від оренди автомобілів і різного устаткування, до оптової реалізації машин для видобувної і будівельної промисловості. Також "М.Т.І." займається обробкою металів, литтям сталі і чавуну.

Завітневич почав кар'єру в українській політиці з виборчої кампанії в парламент в 2019 році. На виборах 21 липня балотувався по багатомандатному загальнодержавному округу від партії "Слуга народу".

Ще до обрання до Верховної ради кандидатуру Завітневича називали найбільш очікуваною на посаду голови Комітету з питань національної безпеки і оборони.

29 серпня 2019 року Олександр Михайлович Завітневич був зареєстрований народним депутатом Верховної ради 9 скликання і обраний головою Комітету нацбезпеки, оборони та розвідки.

Сім'я

Олександр Завітневич перебуває у шлюбі, є син. Дружина Наталія - ​​бізнес-партнер Олександра, керівник ТОВ "М.Т.І". Примітно, що Наталя Завітнвіч вчилася в одному класі з президентом Володимиром Зеленським.