ua en ru

Який захід сонця на Марсі? NASA поділилось унікальними знімками

Який захід сонця на Марсі? NASA поділилось унікальними знімками Як виглядає захід сонця на Марсі (фото: GettyImages)

Марсохід NASA Curiosity Rover зробив приголомшливі фотографії променів світла, які освітлювали хмари під час заходу сонця на "червоній планеті".

Про це повідомляє американське космічне бюро NASA.

Як виглядає захід сонця на Марсі

Марсіанські заходи сонця надзвичайно примхливі. Але марсохід NASA Curiosity зафіксував промені світла, що освітили хмари, коли сонце опустилося за горизонт. Ці "сонячні промені" також відомі як сутінкові.

Це був перший раз, коли сонячні промені можна було так чітко побачити на Марсі, зазначають у NASA. Знімок зробили 2 лютого.

Який захід сонця на Марсі? NASA поділилось унікальними знімкамиЗахід сонця на Марсі (скриншот із сайта New York post)

Найновіші зображення Curiosity базуються на спостереженнях сріблястих або нічних хмар у 2021 році.

Більшість марсіанських хмар ширяють над Марсом не вище 37 миль і складаються з водяного льоду, але хмари, зображені на останньому знімку, здається, розташовані вище в небі.

Який захід сонця на Марсі? NASA поділилось унікальними знімкамиЗахід сонця на Марсі (скриншот із сайта New York post)

Веселкові хмари

На додаток до зображення сонячних променів, 27 січня Curiosity зробив набір фото різнокольорових хмар у формі пір’їнки. При освітленні сонячним світлом певні типи хмар можуть створювати райдужне зображення.

"Коли ми бачимо райдужний перелив, це означає, що розмір частинок хмари ідентичний розміру частинок у сусідніх частинах хмари", - розповів Марк Леммон, атмосферолог з Інституту космічних наук у Боулдері, штат Колорадо.

Який захід сонця на Марсі? NASA поділилось унікальними знімкамиРайдужні хмари під час заходу сонця на Марсі (фото: NASA)