ua en ru

Як допомогти своєму улюбленцю у випадку харчової алергії: поради ветеринара

Як допомогти своєму улюбленцю у випадку харчової алергії: поради ветеринара Що робити, якщо у тварини харчова алергія (фото: Freepik)
Автор: Юлія Гаюк

Не рідко у вашого домашнього улюбленця може розвинутися або проявитися харчова алергія на ті продукти, які він споживає. У цьому разі недостатньо просто прибрати з раціону той чи інший продукт.

Що робити у випадку харчової алергії або навіть отруєння у тварин - читайте нижче в матеріалі Styler.

Як алергія дає про себе знати

Харчова алергія виникає через специфічну реакцію імунної системи на складові корму. Захисний механізм організму тварини починає сприймати деякі білки, як патогенні, і бореться з ними. Це проявляється такими симптомами:

  • постійний свербіж
  • хронічні розлади шлунково-кишкового тракту (діарея або блювота)
  • розчухування шкіри до травматизму (коти частіше вилизуються і чухаються, іноді виникає місцеве облисіння; собаки розчухують і покусують місця свербежу)

Особливість алергічних реакцій в тому, що вони не проявляються відразу. Тобто нещодавня заміна корму не завжди є причиною виникнення небажаних реакцій. Проте через декілька місяців або навіть років після споживання вони можуть стати алергенами для організму домашнього улюбленця.

Як зрозуміти, що саме викликало алергію

Якщо ви помітили зміни в поведінці та самопочутті вашого улюбленця, зверніться до ветеринара. Він перевірить, чи не викликана така реакція інфекціями або блохами. Після цього лікар проведе тест на алерген.

На цей період тварині можуть назначити дієту, якої варто суворо дотримуватися. Тому попередьте всіх домашніх і гостей не підгодовувати кота або собаку.

До того ж не забувайте проводити вчасні процедури дегельмінтизації у тварин. Паразити також можуть призводити до порушень у роботі ШКТ та інших систем організму.

Однак не нехтуйте фаховою консультацією лікарів, щоб не зашкодити своєму чотирилапому товаришу.