Не тільки Довбик. Найрезультативніші українці в топ-5 чемпіонатів Європи
Із кожним роком до провідних європейських чемпіонатів активніше переїжджають українські футболісти. У нинішньому сезоні форвард збірної України Артем Довбик узявся встановлювати орієнтир результативності в іспанській Ла Лізі.
Коротко про найрезультативніших українських футболістів у кожному з топ-5 чемпіонатів Європи – в матеріалі РБК-Україна.
Англійська Прем'єр-ліга
Сергій Ребров – 59 матчів, 10 м'ячів
Із висоти років період перебування Реброва в лондонському "Тоттенхема" вважають невдалим для всіх сторін. Українець регулярно потрапляє до топів різноманітних антирейтингів, а фани "шпор" досі обурюються, що за нього віддали солідні на той час 11 млн фунтів. Та це поверхневий погляд.
У дебютному сезоні Ребров оформив 9 м'ячів (29 матчів) і лише на гол відстав від найкращого бомбардира команди Леса Фердінанда. Варто брати уваги, що тогочасний "Тоттенхем" – відвертий середняк АПЛ, який не фінішував вище 8-го місця з 1995 року. Отже, прем'єрний сезон був не видатним, але добротний. Та в березні 2001-го з команди пішов Джордж Грем, а новий тренер команди Гленн Ходдл більше покладався на різноманітних медіумів, аніж на українця.
Іспанська Ла Ліга
Артем Довбик – 30 матчів, 18 м'ячів
Натомість українська сторінка в історії чемпіонату Іспанії пишеться прямо зараз. Форвард збірної України в дебютний сезон бере участь в перегонах за трофей Пічічі – приз найкращому бомбардиру Ла Ліги. Проводжали Довбика з України з тривогою і скепсисом, але він надзвичайно швидко адаптувався в Іспанії.
Фото: Артем Довбик підкорив Іспанію (facebook.com/gironafc)
Українець став лідером атак "Жирони" та змусив фанатів забути про попереднього улюбленця трибун Стуані. Звісно, вдалу акліматизацію Довбика можна пояснити наявністю в команді співвітчизника Циганкова. Утім, міцні та, головне, результативні зв'язки українець встановив не тільки з ним. Та й сам Довбик часто стає асистентом.
Італійська Серія А
Андрій Шевченко – 226 матчів, 127 м'ячів
Згадки про Серію А 90-х і початку 2000-х зрушують метеликів у животі вболівальників по всьому світу. Українцям у цьому плані поталанило – вони мали свою суперзірку в тоді найсильнішому чемпіонаті планети. Шевченко перебрався в "Мілан" перед сезоном 1999/2000. "Россонері" виклали за нападника 25 млн доларів.
Українець відплатив "Мілану" сторицею. Упродовж семи років він був головною ударною силою італійського гранда та двічі став найкращим бомбардиром сезону в Серії А. Особливим став сезон 2004/05 – "россонері" взяли єдине Скудетто в часи Шевченка, а сам форвард став капоканоньєре першості (24 м'ячі). Після невдалого періоду в лондонському "Челсі" українець було повернувся в "Мілан". Та поїзд пішов.
Німецька Бундесліга
Андрій Воронін – 155 матчів, 48 м'ячів
Для свого покоління кар'єра одесита була нетиповою. У 15 він опинився в Німеччині та через три роки дебютував на дорослому рівні в складі "Боруссії" з Менхенгладбаха. Невдовзі історичний гранд понизився в класі, тож на рівень Бундесліги Воронін повернувся в сезоні 2003/04 з "Кьольном". У тій кампанії українець забив 4 м'ячі.
Фото: Андрій Воронін запалював у "Байєрі" (twitter.com/bayer04_en)
Невисокої результативності, однак, вистачило для запрошення від "Байєра". Саме в лавах леверкузенців нападник провів найкращі роки. За "фармацевтів" Воронін відіграв три сезони, а найрезультативнішим став прем'єрний (15 голів). Після провалу в "Ліверпулі" українець ще двічі повертався до Бундесліги на правах оренди. Та якщо в "Герті" склалося непогано (11 м'ячів), то в "Дюссельдорфі" – геть кепсько (0).
Французька Ліга 1
Сергій Скаченко – 27 матчів, 4 м'ячі
Після подвигів Довбика в Іспанії чемпіонат Франції залишається найпрохолоднішим для українців. Тамтешні висоти наші представники ще не брали. Так, ще до проголошення незалежності та в перший рік після неї Заваров оформив 10 м'ячів у складі скромного "Нансі". Та в його спадкоємців не склалося.
Годі й казати, що досі найрезультативнішим серед українців у літописі Ліги 1 залишається форвард збірної України кінця 90-х. Скаченко якраз виступами в лавах національної команди сподобався штабу "Метца" та переїхав до Франції в 1999-му. Старт видався обнадійливим – 3 матчі, 2 голи, а потім ще два м'ячі до Нового року. А далі настала гольова засуха та роз'їзди по орендах.
До слова, раніше склали графік виступів футбольних команд України на літніх турнірах.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.