ua en ru

Рада звільнила Сольського з посади міністра агрополітики

Рада звільнила Сольського з посади міністра агрополітики Фото: Микола Сольський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Верховна Рада звільнила Миколу Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України. Відповідне рішення підтримали 273 народних депутатів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram-канал нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка.

Як проголосували нардепи

У сесійній залі парламентарі віддали 273 голоси "за", був один голос проти, а утрималися 11.

Рада звільнила Сольського з посади міністра агрополітики

Фото: голосування за відставку Сольського у Раді (t.me/yzheleznyak/8351)

Як уточнили РБК-Україна в Мінагро, до призначення виконувача обов’язків міністра аграрної політики Кабміном, згідно з розподілом обов’язків, обов’язки міністра буде виконувати перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький.

Справа Сольського

Нагадаємо, що 23 квітня НАБУ і САП оголосили Сольському підозру в незаконному заволодінні державною землею вартістю 291 млн гривень і в спробі заволодіти іншою земельною ділянкою на 191 млн грн.

За даними НАБУ, до складу "злочинної групи" на чолі з топ-посадовцем входили посадовці органів Держгеокадастру, а також так звані куратори, які контролювали діяльність цих органів.

За версією слідства, фігуранти стоять за знищенням документів, на підставі яких два держпідприємства в Сумській області мали право постійного користування землею. Через їхню відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок. Через підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їхнього права на безоплатну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Сам Сольський називає справу семирічної давнини, коли він ще був адвокатом на не займав посаду держслужбовця. За його словами, вона стосується суперечки між держпідприємствами та ветеранами АТО за землі, які нібито були надані останнім у володіння відповідно до закону.

У НАБУ у відповідь на це кажуть, що ділянки дійсно оформлювали на учасників АТО, які мали право на їх безоплатне отримання. Проте обов'язковою умовою такого оформлення була згода майбутнього власника землі передати її в оренду/продати агрохолдингу, в інтересах якого і діяли члени злочинної групи.