Другий тур виборів президента України: дата та головні особливості

Другий тур виборів президента України: дата та головні особливості
Фото: Другий тур виборів президента України (колаж РБК-Україна)

Другий тур виборів президента України – наступний крок, в якому українці обиратимуть одного із двох кандидатів

Другий тур виборів президента України 2019 призначили на 21 квітня. За правилами, у ньому будуть брати участь ті кандидати, які у першому турі виборів набрали найбільшу кількість голосів виборців.

Проте другий тур виборів будуть проводити лише тоді, коли жоден із кандидатів на пост глави держави не набере більше 50% голосів виборців у першому турі.

Зараз є досить низька вірогідність того, що другий тур під час виборів президента України у 2019 році не відбудеться. Адже, відповідно до соцопитувань, жоден із кандидатів не набирає більше 50% голосів виборців.

Як багато хто давно помітив, практика дебатів серед двох кандидатів, які вийшли у другий тур, в Україні не дуже прижилася. Кандидати у більшості випадків не погоджуються брати участь у них. Проте були випадки, коли дебати між кандидатами у президенти все ж проводили. Зокрема, багатьом запам’яталися дебати Віктора Ющенка та Віктора Януковича у 2004 році.

Другий тур виборів президента України: дата та головні особливостіФото: Другий тур виборів президента України відбудеться 21 квітня (РБК-Україна)

Результати другого туру виборів президента мають оголосити до 1 травня. Потім вже скоро, до 4 травня, їх мають опублікувати в газетах "Урядовий Кур'єр" та "Голос України". Президент, якого оберуть українці, має почати виконувати свої обов’язки до 3 червня.

До речі, кількість претендентів на пост голови держави в Україні жодного разу не була однаковою. У більшості випадків кількість кандидатів збільшувалася. Наприклад, у 1991 році кандидатів було шість, у 1994 – сім, у 1999- вже тринадцять, у 2004 кількість кандидатів зросла до двадцяти чотирьох, а у 2010 році їх було менше - вісімнадцять. У 2014 році на пост президента України претендував 21 кандидат, а у 2019 році кількість претендентів рекордна: зараз їх усього 39.

У 2014 році, як відомо, вибори президента України повели достроково. Рішенням верховної Ради України їх призначили на 25 травня 2014 року в наслідок Революції Гідності. Тоді другий тур виборів не проводили, оскільки Петро Порошенко набрав 54,7% голосів.

Нагадаємо, раніше економіст дав прогноз про те, що буде з цінами на продукти та інші товари після виборів президента України у 2019 році. За словами експерта, ціни зростатимуть не тільки через вибори, а й з ряду багатьох інших причин.

Крім того, ми зібрали для вас все найголовніше, що потрібно знати про передвиборчу кампанію та підібрали важливу інформацію про те, як проходитимуть вибори президента України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся