ua en ru

"Парламент України оновиться на 50%", - експерти

Верховна Рада VII скликання оновиться на 50%. Про це заявляють експерти, пише "Комерсант-Україна".

"І влада, і опозиція пішли на оновлення своїх лав, через це в перший час рішення парламенту буде складно прогнозувати. Верховна рада буде, як і раніше, на 80% складатися з представників фінансово-промислових груп, тільки без їх керівників, і ряду професійних депутатів", - сказав виданню президент центру "Український барометр" Віктор Небоженко.

Крім того, в парламенті не буде багатьох відомих народних депутатів. Після закінчення 18 серпня реєстрації в ЦВК можливість балотуватися втратили, зокрема, власник компанії СКМ Рінат Ахметов, депутати чотирьох скликань Юрій Ключковський, Юрій Кармазін (обидва "Наша Україна-Народна самооборона") і Володимир Філенко ("БЮТ-Батьківщина").

Про своє рішення відмовитися від участі у виборах Верховної ради VII скликання народний депутат від Партії регіонів, власник компанії СКМ Рінат Ахметов вперше повідомив ще в грудні 2011 року. "Виборцям обіцяю не ходити в парламент, але як і раніше допомагати їм вирішувати їхні наболілі проблеми", - заявив він на зустрічі з журналістами в Дніпропетровську. Напередодні виборчого з'їзду Партії регіонів (ПР) голова парламентської фракції ПР Олександр Єфремов підтвердив, що прізвище Ахметова відсутнє в партійному виборчому списку.
Не стали висувати свої кандидатури і діючі народні депутати від ПР Едуард Прутнік, Володимир Ландік, голова парламентського комітету з питань соціальної політики та праці Василь Хара і Василь Грицак. "Для того щоб іти за списком або по округу, треба мати певні ресурси, звичайно, фінансові. У мене їх немає", - пояснив виданню Грицак, додавши, що робота в парламенті йому "набридла". "Що мені ближче, бізнес чи політика? Я генерал міліції, і цим все сказано", - сказав він.

За словами Василя Хари, він був готовий працювати в наступному скликанні Ради, але його прізвища у виборчому списку ПР не виявилось. "За три дні до з'їзду моє прізвище в списку було! Не знаю, хто стоїть за таким рішенням, але причин може бути багато - в хорі "регіоналів" я співаю не в тій тональності!", - зазначив він у розмові з виданням. Хара розповів, що відмовився від ідеї балотуватися по мажоритарному округу, так як для цього необхідно "схвалення партії", але закінчувати політичну кар'єру він не має наміру. "Хотілося б працювати в партії як радник, консультант з соціальних питань, але прогнозувати щось, як бачите, не виходить", - додав депутат.

Опозиція в наступному скликанні Верховної ради також позбудеться низки знакових депутатів. Зокрема, вирішив не йти на вибори народний депутат III, IV, V та VI скликань Юрій Ключковський ("Наша Україна-Народна самооборона"). "Не бачу сенсу балотуватися без партійної підтримки. У мене немає бізнесу, а відповідно, немає можливості викинути декілька мільйонів доларів на самовисування", - сказав виданню Ключковський, не виключивши, що піде на пенсію.

Серед кандидатів у депутати відсутні Володимир Філенко ("БЮТ-Батьківщина"), Роман Зварич та Олександр Бондар (обидва - "Наша Україна-Народна самооборона"), що працювали в декількох скликаннях парламенту. "У список "Батьківщини" мене не взяли, а балотуватися в Києві по округу дуже складно - у столиці на виборчі кампанії кинуті такі гроші, яких у мене немає", - пояснив Олександр Бондар. За його словами, він має намір продовжити політичну діяльність і вже почав активно співпрацювати з партією "Свобода".

Деякі представники депутатської групи "Реформи заради майбутнього" також не будуть брати участь у виборах - прізвища Валерія Камчатного, Івана Сідельника та Івана Плюща (У 1992-1994 і 2000-2002 роках очолював Раду) відсутні в списках кандидатів в народні депутати.

У наступному скликанні Верховної ради не буде працювати народний депутат чотирьох скликань Юрій Кармазін ("Наша Україна-Народна самооборона"). 15 серпня Центрвиборчком відмовив йому в реєстрації. Як повідомив член ЦВК Олександр Осадчук, Кармазін подав документи для реєстрації в двох мажоритарних округах (№ 179, Харківська область і № 151, Полтавська область). Вищий адміністративний суд підтвердив правомірність рішення Центрвиборчкому. "Відмова ЦВК мене зареєструвати - це політичне замовлення адміністрації президента! Відмовляли тільки людям, пов'язаним з опозицією!" - заявив виданню Юрій Кармазін.