ua en ru

НКРЗІ попередила користувачів фіксованого зв'язку про погіршення якості 3G

НКРЗІ попередила користувачів фіксованого зв'язку про погіршення якості 3G Фото: радіотелефони стандарту DECT

Йдеться про використання радіотелефонів стандарту DECT 6.0, які заборонені до застосування в Україні та Європі

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) виявила зростання кількості фактів виникнення радіоперешкод у мережах мобільних операторів, що призводить до значного зниження якості послуг зв'язку 3G, які отримують споживачі. Про це повідомили у прес-службі НКРЗІ.

Як зазначається, така ситуація виникла внаслідок використання окремими абонентами мереж фіксованого телефонного зв'язку недозволених до застосування в Україні та Європі радіотелефонів DECT 6.0 (Digital Enhanced Cordless Telecommunication).

Ці пристрої працюють у діапазоні частот 1920,0 МГц - 1930,0 МГц, який визначений державою для розвитку 3G-технології.

Як заявив регулятор, надання та отримання телекомунікаційних послуг регламентуються законодавством України і передбачають відповідальність обох сторін - постачальників і одержувачів послуг. Так, відповідно до пунктів 1 та 3 частини першої статті 33 закону "Про телекомунікації", споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані дотримуватися правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених Кабміном, зокрема:

- використовувати кінцеве обладнання, що має документ про підтвердження відповідності;
- не допускати дій, що можуть створювати загрозу для безпеки експлуатації мереж телекомунікацій, підтримки цілісності та взаємодії мереж телекомунікацій, захисту інформаційної безпеки мереж телекомунікацій, електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, ускладнювати чи унеможливлювати надання послуг іншим споживачам.

Крім того, споживачі зобов'язані повідомляти на запит оператора, провайдера тип кінцевого обладнання, що використовується для отримання послуг. Разом із тим оператори телекомунікацій мають право на скорочення переліку або припинення надання телекомунікаційних послуг споживачам, які порушують правила надання і отримання телекомунікаційних послуг, або на відключення кінцевого обладнання споживача, якщо воно не має виданого в установленому законодавством порядку документа про підтвердження відповідності вимогам нормативних документів у сфері телекомунікацій.

Таким чином, НКРЗІ пропонує операторам і провайдерам телекомунікацій, які надають послуги фіксованого телефонного зв'язку:

- провести роботу щодо інформування абонентів про неприпустимість експлуатації радіотелефонів стандарту DECT 6.0 з використанням усіх можливих засобів і способів у рамках законодавства, зокрема, попередження через ЗМІ, у виставлених рахунках за надані телекомунікаційні послуги, інформування з використанням автовідповідачів засобів автоматичного обслуговування споживачів;

- направити абонентам відповідні запити;

- скористатися своїм правом щодо припинення експлуатації радіотелефонів стандарту DECT 6.0 як таких, що використовуються без документів про підтвердження відповідності.

"Споживачам послуг фіксованого телефонного зв'язку слід негайно припинити використання радіотелефонів стандарту DECT 6.0, оскільки їхні дії підпадають під дію Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, здійснення дій, що призвели до зниження якості функціонування телекомунікаційних мереж, або самовільне (без відома оператора телекомунікацій) отримання телекомунікаційних послуг-тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 680 гривень). Ті ж дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою відшкодування збитків, завданих оператору, та накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн)", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, держцентр радіочастот видав понад 7,5 тисяч дозволів на експлуатацію 3G в Україні.

Раніше повідомлялося, що НКРЗІ посилить боротьбу з порушеннями законодавства у сфері телекомунікацій, а також спростить проведення натурних випробувань щодо електромагнітної сумісності РЕЗ.