ua en ru

НКРЗІ посилить боротьбу з порушеннями законодавства у сфері телекомунікацій

НКРЗІ посилить боротьбу з порушеннями законодавства у сфері телекомунікацій Фото: ринок телекомунікацій в Україні (112.ua)

Зауваження та пропозиції до проекту інструкції приймаються до 1 лютого 2016

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), на засіданні 29 грудня прийняла за основу проект інструкції про порядок взаємодії з ДП "Український державний центр радіочастот" (УДЦР) і територіальними органами Національної поліції України (НПУ) з питань виявлення та усунення порушень законодавства в галузі зв'язку суб'єктами, що здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України у смугах радіочастот загального користування без дозвільних документів (реєстрації). Про це сьогодні повідомили у прес-службі НКРЗІ.

Як зазначається, документ розроблено з метою підвищення ефективності заходів щодо захисту учасників ринку від діяльності нелегальних операторів і запобігання негативних для населення, суспільства та держави наслідків від вчинення правопорушень у сфері електронних комунікацій.

Зазначений проект регуляторного акта детально регламентує відносини між структурними підрозділами НКРЗІ, УДЦР та НПУ при проведенні спільних заходів щодо виявлення та припинення експлуатації незаконно діючих радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (далі - РЕЗ та ВП) в смугах радіочастот загального користування і технічних засобів телекомунікацій (далі - ТЗТ).

Підставою для розробки нової редакції інструкції стали неузгодженість наявного документа нормам чинного законодавства і значна кількість звернень до НКРЗІ провідних операторів телекомунікацій, профільних асоціацій та об'єднань щодо суттєвого зростання обсягів "сірого ринку" послуг доступу до Інтернету.

Для запобігання поглиблення ситуації та вирішення проблемних питань в липні ц. р. була створена робоча група з удосконалення законодавства з питань державного нагляду у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України із залученням усіх зацікавлених сторін, на яку було покладено завдання з напрацювання положень нової інструкції про порядок взаємодії НКРЗІ, УДЦР та НПУ.

В рамках підготовки було проведено п'ять засідань робочої групи та одна робоча нарада представників НКРЗІ, УДЦР та МВС України. Прийнятий за основу проект документа буде оприлюднений на офіційній сторінці НКРЗІ в мережі Інтернет для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції приймаються з дня оприлюднення документів до 1 лютого 2016 року.

Крім того, НКРЗІ визначила переліки показників якості послуг на 2016 рік.