ua en ru

УДЦР видав понад 7,5 тисяч дозволів на експлуатацію 3G в Україні

УДЦР видав понад 7,5 тисяч дозволів на експлуатацію 3G в Україні Фото: мобільний зв'язок 3G в Україні

Послугами зв'язку третього покоління користуються вже понад 7% українських стільникових абонентів

Загальна 3G-база топ-трійки операторів зв'язку в Україні перевищила 4,3 мільйона абонентів за підсумками минулого року. Про це з посиланням на представлені лідерами телеком-ринку дані повідомили напередодні у прес-службі Українського держцентру радіочастот (УДЦР).

Як зазначається, кількість користувачів послуг мобільного зв'язку в мережах третього покоління по відношенню до всіх стільникових абонентів України перевищила 7%.

Станом на 4 січня 2016 року фахівці департаменту радіослужби УДЦР видали 8 тисяч 334 висновки щодо електромагнітної сумісності та 7 тисяч 509 дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ) мережі 3G.

При цьому відомості щодо розвитку ринку високошвидкісного мобільного зв'язку і, відповідно, загальне зростання загальнонаціональної аудиторії користувачів мереж третього покоління оновлюються в щотижневому режимі у спеціальному розділі офіційного веб-сайту центру радіочастот.

Як зазначає держрегулятор, це дає можливість оцінити сукупні темпи розгортання 3G-мережі по всій Україні. "УДЦР завжди оперативно реагує на звернення операторів і налаштований на взаємовигідну співпрацю з ними", - наголосили у прес-службі відомства.

Зокрема, днями Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) підтримала пропозицію УДЦР щодо зниження рівня тарифів на роботи (послуги) підприємства, пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом (РЧР) України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж, що дозволить додатково заощадити кошти для розвитку мереж зв'язку нового покоління.

Понад 7500 дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів мережі третього покоління отримали оператори від УДЦР...

Опубліковано УДЦР 5 січня 2016 р.

Нагадаємо, згідно з даними дослідницької компанії AC&M на кінець минулого року, 3G-абонбаза топ-трійки українських мобільних операторів перевищила 4 млн клієнтів.

Водночас сумарний обсяг ринку стільникового зв'язку на кінець третього кварталу 2015 року становив близько 59,2 мільйона користувачів, 96% з яких припали на найбільші телеком-компанії "Київстар" (25,73 млн), Vodafone/"МТС Україна" (20,29 млн) і "Астеліт"/life:) - 10,80 млн.