ru ua

Регулятор спростить проведення натурних випробувань щодо електромагнітної сумісності РЕЗ

Регулятор спростить проведення натурних випробувань щодо електромагнітної сумісності РЕЗ Фото: сертифікація радіоелектронних засобів (НУК РЛМ)

Рішення НКРЗІ спрямоване на реалізацію урядового плану заходів з дерегуляції господарської діяльності

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) на останньому цьогоріч засіданні схвалила доопрацьований за результатами громадського обговорення проект змін до порядку проведення приймальних випробувань радіоелектронних засобів (РЕЗ) і випромінювальних пристроїв на місці експлуатації. Про це сьогодні повідомили у прес-службі НКРЗІ.

Як зазначається, рішення спрямоване на реалізацію плану заходів з дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету міністрів України від 18 березня 2015 року №357-р.

Проект документа, що спрощує процедури проведення натурних випробувань щодо електромагнітної сумісності РЕЗ, передбачає надання права користувачів радіочастотного ресурсу (РЧР) самостійно проводити натурні випробування.

Так, учасники ринку отримають можливість самостійно вибирати вимірювальну лабораторію для проведення натурних випробувань. Зокрема, оператори зможуть використовувати власні вимірювальні лабораторії або вимірювальні лабораторії, що належать іншим суб'єктам господарювання, які мають відповідні сертифікати і діяльність яких узгоджується із законом України "Про метрологію та метрологічну діяльність", який набуде чинності 1 січня 2016 року.

"Це дозволить уникнути втрат часу на отримання від Українського держцентру радіочастот (УДЦР) погодження на тестове включення, що скорочує терміни проведення приймальних випробувань із 45 до 38 днів. Крім того, проведення натурних випробувань користувачем РЧР самостійно сприятиме зменшенню фінансових витрат", - йдеться в повідомленні.

НКРЗІ схвалила спрощення процедури проведення натурних випробувань щодо електромагнітної сумісності РЕЗhttp://www.nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=99&id=959&language=uk

Опубліковано НКРЗІ 29 грудня 2015 р.

Також повідомляється, що представники НКРЗІ та Українська асоціація операторів зв'язку "Телас" узгодили всі спірні питання, що виникли в рамках громадського обговорення. Після чого регулятор направить схвалений документ до Антимонопольного комітету України (АМКУ) і Державної регуляторної служби на узгодження.

Нагадаємо, 29 грудня НКРЗІ визначила переліки показників якості послуг на 2016 рік.