Вчені визначили, скільки кроків може компенсувати сидячий спосіб життя: результат вас здивує
Багато хто вважає, що дорослим необхідно виконувати щонайменше 10 тисяч кроків щодня. Однак цей стандартний підхід не враховує різноманітності фізіологічних характеристик та способів життя людей.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на британський журнал спортивної медицини BJSM.
Як провели аналіз
Група вчених із різних країн дійшла висновку, що навіть ті, хто мало рухається, можуть пом'якшити негативні наслідки сидячого способу життя, включивши до свого режиму прогулянки.
Для визначення конкретної кількості кроків вони провели дослідження, під час якого проаналізували дані 72 174 учасників програми британського біобанку. Цей великий набір даних було створено у 2006 році і містить інформацію про стан здоров'я учасників протягом майже семи років.
За допомогою наручних акселерометрів дослідники оцінювали рівень фізичної активності учасників, які в середньому проводили близько 10,6 години на добу в сидячому положенні. Вченими було виключено людей із серйозними проблемами зі здоров'ям.
Підсумки дослідження
Результати дослідження підтвердили, що виконання від 9 до 10 тисяч кроків на день є оптимальним для боротьби з малорухливим способом життя. При цьому ризик розвитку серцево-судинних захворювань знижується на 21 відсоток, а ризик смерті - на 39 відсотків.
Також було виявлено, що мінімальна позитивна дія на тлі сидячого способу життя спостерігається при здійсненні понад 2 200 кроків на день. Це не надто багато, тому важливо пам'ятати про короткочасні прогулянки протягом дня.
Нагадаємо, що вчені назвали ідеальний темп бігу для здоров'я.
А ще розповідали про те, які є 5 принципів бігових тренувань, які точно дадуть результат.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.