ua en ru

Шахраї почали маскуватися під Укрпошту. Ось що треба знати, щоб не "влетіти" на гроші

Шахраї почали маскуватися під Укрпошту. Ось що треба знати, щоб не "влетіти" на гроші Як розпізнати шахрайські повідомлення (колаж: РБК-Україна)

Українцям почав проходити новий тип повідомлень від шахраїв, які маскуються під Укрпошту. У тексті зловмисники заявляють про те, що начебто посилка затримується, а для оновлення даних потрібно перейти за посиланням, яке насправді є фішинговим.

Якщо людина перейде по ньому, то шахраї можуть отримати доступ до персональних даних та банківських рахунків.

Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Укрпошти в Telegram.

Як розпізнати шахрайське повідомлення

"На жаль, активізувалися шахрайські розсилки нашим клієнтам. Приклад SMS-повідомлень з неправдивим статусом обробки посилки та сумнівними посиланнями на зображенні", - заявляють в Укрпошті.

Як не стати жертвою шахраїв:

  • не переходьте за сумнівними посиланнями. Єдиними офіційними сайтами Укрпошти є https://www.ukrposhta.ua/ua та інтернет-магазин: https://postmark.ukrposhta.ua/
  • отримуйте дані про надходження посилки лише на офіційному сайті Укрпошти або у застосунку
  • перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед введенням даних - навіть найменша невідповідність може означати, що користувач потрапив на фішинговий сайт
  • не повідомляйте стороннім людям коди-підтвердження
  • не відкривайте повідомлення, які вважаєте підозрілими

"Якщо ви все ж ввели свої дані та/або дані своїх платіжних карт на фішингових сайтах, радимо негайно звернутися до технічної підтримки вашого банку. Служба інформаційної безпеки Укрпошти вже займається розв'язанням цього питання", - зазначають працівники Укрпошти.

Шахраї почали маскуватися під Укрпошту. Ось що треба знати, щоб не "влетіти" на грошіОсь так виглядають шахрайські повідомлення (фото: Telegram/Укрпошта)

Що робити, якщо стали жертвою кібершахраїв

Якщо з вашої банківської картки таки зняли кошти шахраї, треба звертатись у кіберполіцію. Це можна зробити, надіславши заяву на електронну адресу callcenter@cyberpolice.gov.ua. Або ж можна зателефонувати - 0 800 50 51 70 (понеділок - п’ятниця з 09:00 до 18:00).

Також можна на сайті кіберполіції заповнити форму зворотного зв’язку за цим посиланням. У формі слід вибрати "Надіслати", тоді вказати усю необхідні дані.