ua en ru

Переселенці можуть повторно подати на виплати: як це зробити та куди звертатися

Переселенці можуть повторно подати на виплати: як це зробити та куди звертатися Як оформити виплати переселенцям (Колаж РБК-Україна)

В Україні продовжили термін повторного звернення переселенців для оформлення допомоги у розмірі 2000 гривень. Подати повторно заявку на допомогу можна до 1 грудня 2022 року.

Куди звертатися і як подати заяву – читайте нижче.

Як зазначають у Мінреінтеграції, всі внутрішньо переміщені особи, які не змогли оформити державну допомогу до 30 квітня через додаток "Дія", можуть подати повторно заявку до 1 грудня 2022 року.

Як подати заяву

Щоб оформити отримання допомоги, переселенцям потрібно особисто прийти до найближчого органу соціального захисту населення та написати заяву. Також таку заяву можна надіслати поштою.

Органи соціального захисту населення зобов'язані прийняти в людини повторну заяву та розглянути її - навіть якщо заявник не може підтвердити подання першої заяви до 30 квітня.

У разі виникнення проблем переселенцям слід звертатися на гарячу лінію з кризових питань за номером 15-48. Також можна звертатись на гарячу лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: +38 (066) 813 62 39.

Внутрішньо переміщені особи отримували державну допомогу у розмірі від 2000 до 3000 гривень у березні та квітні. Усі соціальні виплати фінансувалися із бюджету.

Що робити при затримці виплат

Також у Мінреінтеграції дали роз'яснення щодо виплат для ВПО. Гроші надходять регулярно і якщо є серйозні затримки, потрібно відразу звертатися за допомогою.

"Виплати державної допомоги внутрішнім переселенцям нараховуються тричі на місяць: 3, 12 та 23 числа, але виплати відбувається один раз на місяць. Якщо виникають затримки та виплати не надходять понад місяць - це технічні проблеми, які потрібно усувати якнайшвидше", - підкреслили в Міністерстві.

Щоб отримати роз'яснення та розв'язати проблему, громадянам потрібно звертатися до органу соціального захисту населення за місцем фактичного перебування. Вас там зобов'язані прийняти – незалежно від того, де ви були зареєстровані.