ua en ru

Люті морози чи аномальне потепління? Синоптики оновили прогноз на лютий 2023

Люті морози чи аномальне потепління? Синоптики оновили прогноз на лютий 2023 Яка погода очікується в лютому 2023 (фото: Віталій Носач, РБК-Україна)

Погода в лютому, за попередніми прогнозами не буде з аномальними потепліннями чи сильними морозами. Останній місяць зими обіцяє бути "м'яким", як і грудень, але тимчасові короткі похолодання і нетривалі снігопади цілком ймовірні.

Що буде з погодою в лютому - читайте нижче в матеріалі Styler.

Прогноз синоптичних ресурсів

Gismeteo прогнозує (середні дані для Києва), що лютий не буде таким вже "лютим". Здебільшого температура коливатиметься на нулі, з невеликими похибками в бік мінуса чи плюса.

Втім, в першій половині місяця ймовірне зниження до -4... -7 вдень. Далі й до кінця зими сильні морози малоймовірні.

Опади передбачаються часті, але помірні - переважно це дощ з мокрим снігом.

Люті морози чи аномальне потепління? Синоптики оновили прогноз на лютий 2023

Погода в Києві в лютому 2023 (скриншот: gismeteo.ua)

Схожий прогноз на лютий дає і ресурс Accuweather. Тобто без сильних морозів і аномальних потеплінь. Але сильні снігопади можуть нагрянути в першу половину місяця.

Люті морози чи аномальне потепління? Синоптики оновили прогноз на лютий 2023

Прогноз для Києва на лютий (скриншот: accuweather.com)

Що говорять народні синоптики

За даними книги Леоніда Горбаня "Погода до 2030 року", лютий стане мінливим.

Сильні морози передбачаються 3-4 лютого, а також з 21 лютого і до кінця місяця. В інші періоди очікується відлига чи помірні морози.

За прогнозом іншого народного синоптика Стаса Щедріна, наприкінці січня та на початку лютого погода в Україні буде морозною, а от друга половина останнього місяця зими очікується теплою.

"До 5-7 лютого очікуємо на прохолодний характер погоди. По всій країні температура повітря вдень впаде до -4... -6 градусів та до -7... -9 градусів морозу вночі, а місцями навіть до -14 градусів. Водночас суттєві опади малоймовірні, лиш на заході України періодично пролітатимуть снігопади", - зазначив синоптик.

У другій декаді лютого (11-20 числа), побільшає опадів (переважно дощ і мокрий сніг), але температура буде здебільшого плюсовою.

Остання декада місяця (21-28 лютого) буде схожа на початок березня, по всій країні переважатиме відносно тепла погода. Температура сягатиме від -2 до +7 градусів вночі та до -2... +14 градусів вдень залежно від регіону.

Метеорологи передбачають м'який лютий

Віра Балабух, заввідділенням прикладної метеорології та кліматології УкрДМІ ДСНС та НАН України, вважає, що лютий буде не дуже холодним і буде схожим на грудень 2022. А найхолоднішим місяцем зими залишиться січень.

"У лютому буде не дуже холодно: середня за місяць температура повітря коливатиметься від +2 на півдні до -2 – на північному сході.