ua en ru

Яке молоко найкорисніше: лікарка розповіла, де найбільше кальцію та білка

Яке молоко найкорисніше: лікарка розповіла, де найбільше кальцію та білка Яке молоко найклрисніше для організму (фото: freepik.com)

Останніми роками стало популярним рослинне молоко. Воно містить багато корисних вітамінів та мінералів, проте чи може воно повноцінно конкурувати із тваринним?

Про те, яке молоко найкорисніше для здоров'я, читайте у матеріалі нижче.

Яке молоко найкорисніше

Рослинне молоко виготовляють із мигдалю, вівса, рису та ряду інших продуктів. Відповідно корисні властивості залежать від рослини, з якої зробили напій. Таке молоко хоч корисне, проте поступається тваринному.

"Коров’яче і козяче молоко набагато корисніше рослинного. Бо останнє містить набагато менше білка. З погляду вмісту кальцію теж програє, або кальцію немає зовсім. Якщо доводиться використовувати рослинне молоко, тоді потрібно робити вибір на користь продукту, збагаченого кальцієм", - розповіла лікар-дієтолог Наталія Круглова.

Вона наголосила, що тільки у соєвому молоці міститься стільки ж білка, скільки в коров'ячому та козячому. Цей продукт також є джерелом біодоступного кальцію.

Лікарка зауважує також, що молоко має бути у раціоні, але є певні обмеження щодо його вживання.

Дітям до року не варто давати незбиране коров'яче молоко. Для них найкраще грудне вигодовування. Також можна вводити у раціон адаптовані суміші.

Рослинне молоко має попит у вегетаріанців та людей з непереносимістю лактози чи алергією на білок коров'ячого молока. Ці напої часто споживають під час посту, коли не можна вживати тваринну їжу.

Що станеться, якщо забагато вживати молока

У молоці багато D-галактози, яка може перетворитися на глюкозу під час нормального обміну речовин в організмі.

Надлишок D-галактози може викликати системний окислювальний стрес і в результаті призвести до хронічного запалення та багатьох хронічних хвороб.

Зокрема, дослідження підтвердили, що вживання великої кількості молока збільшує ризик остеопорозу і переломів. Тому рекомендують вживати 1-2 склянки молока в день. Більша кількість може призвести до накопичення D-галактози.