Лікарі розповіли, чому важливо вимірювати тиск навіть при нормальному стані
Доволі поширена ситуація, коли організм спонукає нарешті виміряти тиск. Однак, це потрібно робити навіть при нормальному самопочутті.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Telegram медичної спільноти "Бережи себе".
Чому важливо контролювати тиск
Медики кажуть, що національна служба здоров’я Великої Британії радить перевіряти тиск принаймні один раз на 5 років людям віком понад 40 років.
Йдеться саме про профілактику, коли у людини немає скарг чи діагностованої гіпертензії. Якщо ви входите до групи ризику, слід перевіряти тиск частіше - принаймні один раз на рік (наприклад, під час щорічного чекапу).
Які фактори підвищують тиск
Нормальним вважається тиск до 130/80 мм рт. ст. З віком імовірність гіпертонії зростає.
До високого тиску призводять такі фактори:
- надмірна вага
- незбалансоване харчування (мало фруктів та овочів у раціоні)
- малорухливий спосіб життя (наприклад, робота онлайн)
- куріння, алкоголь або споживання великої кількості напоїв з кофеїном
- стрес
- діагностована гіпертензія в близьких родичів
Важливо періодично перевіряти тиск. Це допоможе вчасно ідентифікувати перші ознаки хвороби і, відтак, почати ефективне лікування.
Як правильно вимірювати тиск
Під час вимірювання тиску, дотримуйтесь таких правил:
- робити це потрібно в спокійному місці після 5 хвилин відпочинку, в положенні сидячи та спираючись на спинку стільця, обидві ноги тримати на підлозі
- за 30 хв до вимірювання тиску не можна курити, вживати каву та інші напої, що містять кофеїн, пити алкоголь та виконувати інтенсивні фізичні вправи
- використовувати для вимірювання потрібно манжетку відповідного розміру
- манжетка має бути розміщена на плечі на рівні серця, на 2-3 см вище ліктьового згину, руку мають вільно лежати на столі.
- виміряйте тиск щонайменше двічі з інтервалом 1 хвилина та розрахуйте середній показник
На артеріальну гіпертензію хворіють не лише люди старшого віку. Останнім часом зростає кількість випадків артеріальної гіпертензії серед дітей та молоді.
Раніше ми повідомляли, чому насправді скаче тиск, і як з цим впоратися.
Також ми писали, як зрозуміти, що у вас високий тиск, якщо нема тонометра.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.