ua en ru

Війська РФ витрачають елітні підрозділи для захисту вразливих позицій на півдні, - ISW

Війська РФ витрачають елітні підрозділи для захисту вразливих позицій на півдні, - ISW Фото: війська РФ витрачають елітні частини для захисту вразливих позицій на півдні (Getty Images)

Російське військове командування продовжує "кидати" елітні підрозділи, зокрема частини ПДВ, для захисту позицій на шляху українського контрнаступу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт ISW.

Геолоковані кадри, опубліковані 27 серпня, показують, що російське військове командування перекинуло підрозділи 76-ї російської гвардійської десантно-штурмової дивізії для посилення російських позицій біля Роботиного, ймовірно, з району Кремінної.

Експерти ISW раніше зазначали, що російські війська передислокували 7 гвардійську гірничострілецьку дивізію ПДВ з Херсонської області для підтримки російської оборони в Запорізькій області, а також перекинули інші сили ПДВ з Луганської області для захисту від контрнаступів українських військ на флангах Бахмута.

Російське військове командування послідовно покладалося на формування ПДВ як наступальні, і вони, ймовірно, деградували через свій високий оперативний темп. Деградація цих сил, ймовірно, послабить здатність армії РФ проводити складні оборонні операції і майже, напевно, підірве будь-які наміри Росії відновити масштабні наступальні операції, які переважно спиралися на ВДВ, яких зараз не вистачає в РФ.

Ключові висновки ISW:

  • Представник української розвідки зазначив, що російські війська, можливо, трохи поповнили свої запаси високоточних ракет за рахунок економії влітку 2023 року.
  • Окупанти, можливо, мають намір відновити удари по українській критичній інфраструктурі восени 2023 року.
  • Російські блогери продовжили критикувати Міністерство оборони РФ за ігнорування скарг з приводу жорстокого поводження з бригадою Південного військового округу, що діє Херсонському напрямку.
  • Російські війська вели наступальні операції на лінії Куп'янськ-Сватово-Кременна, в районі Бахмута та на лінії Авдіївка-Донецьк.
  • 28 серпня Головне управління військової розвідки України повідомило, що партизани влаштували вибух у казармі чеченського підрозділу ОМОНу Росгвардії "Ахмат-1" в Енергодарі Запорізької області.