ua en ru

Велика Британія передасть Україні найбільший пакет військової допомоги: що туди увійде

Велика Британія передасть Україні найбільший пакет військової допомоги: що туди увійде Фото: міністр оборони Великої Бритнії Бен Воллес (GettyImagеs)

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес оголосив про те, що його країна передасть українським військовим найбільш значний на сьогодні пакет військової допомоги.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Тhe Guardian.

За його словами, у новий пакет увійде ескадрон танків "Challenge 2" з броньованими евакуаційними та ремонтними машинами, 8 гармат AS90, надалі їхню кількість збільшать (ще дві батареї різних ступенів готовності).

Окрім цього в список увійшли:

  • 100 тис. артилерійських снарядів;
  • 100 удосконалених ракет;
  • десятки БПЛА;
  • 100 одиниць бронетехніки, включаючи БТР "Бульдог";
  • запасні частини для підтримки українських танків та броньованих машин.

"Сьогоднішній пакет є "важливим збільшенням можливостей України". Це означає, що вони можуть перейти від існування до вигнання російських військ з української землі", - сказав Воллес.

За його словами, Велика Британія очікує чергового наступу російських військових. Тому союзники України мають прискорити колективні зусилля, щоб економічно та військово тиснути на Росію.

При цьому рішення про такий пакет допомоги робить Велику Британію першою західною країною, яка постачатиме українцям основні бойові танки.