ua en ru

Україна передбачала підрив Каховської ГЕС, це не зашкодить наступу, - Наєв

Україна передбачала підрив Каховської ГЕС, це не зашкодить наступу, - Наєв Фото: командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв (Віталій Носач, РБК-Україна)

Українське військове командування передбачало можливість підриву росіянами Каховської ГЕС. Ситуація не має зашкодити контрнаступу українських бійців.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на командувача Об'єднаних Сил ЗСУ Сергія Наєва.

"Що стосується Каховської ГЕС, військове командування завчасно передбачало ворожі дії, в тому числі і дії щодо підриву Каховської ГЕС", - сказав він.

За його словами, існують відповідні розрахунки, які відомі військовому командуванню щодо шкоди, яка може настати внаслідок розливу води.

Так, наразі відповідне командування на цьому напрямку вживає заходи в першу чергу щодо безпеки цивільного населення спільно з керівниками державної влади на місцях.

"Щодо перешкоджання нашим наступальним діям, військове командування повністю враховувало й такі ворожі підступні дії, і відповідно воно не має зашкодити нашому наступу на тих напрямках, де може бути розлив води", - наголосив Наєв.

Наслідки підриву Каховської ГЕС

Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що ніщо і ніхто не зупинить звільнення України, час якого настав.

Через підрив дамби до 80 населених пунктів перебувають під загрозою затоплення. При цьому у Дніпро потрапило 150 тонн машинного мастила, також є ризик подальшого витоку.

У зонах підтоплення в Херсонській області зросла небезпека від вибухонебезпечних предметів, адже ворожі мінні загородження опинилися під водою, їх може знести течія.

Тим часом низка населених пунктів опинилася під водою через техногенну катастрофу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.