Ізраїль, після початку війни, повернувся до колишнього проактивного підходу, - експерт
Ізраїль вирішив повернутись до стратегії, яку він сповідував багато років. Відтепер Тель-Авів не "реагує", а "ініціює".
Про це розповів політолог, професор Університету Бар-Ілан Хеєв Ханін в матеріалі РБК-Україна "Рік після атаки ХАМАС. Як Ізраїль веде війну проти терористів і що буде далі".
"Зараз, як ви бачите, в ізраїльському керівництві прийнято рішення повернутися до колишнього підходу, який багато років воно сповідувало - про те, що дії мають бути не реактивні, а проактивні. Тобто, потрібно не реагувати на те, що ми маємо, а ініціювати процес", - розповів Ханін.
За словами експерта, Ізраїль й раніше завдавав авіаудари по військових цілях ворога, втім, сьогодні атаки стали масованішими. Зокрема він нагадав про те, що: Тель-Авів ліквідував керівництво "Хезболли";
- паралізував систему зв'язку руху підривом пейджерів;
- розпочав наземну операцію проти "Хезболли";
- кілька днів було завдано масштабного удару по інфраструктурі хуситів в Ємені.
Операція в Секторі Газа
7 жовтня 2023 року бойовики ХАМАС здійснили напад на Ізраїль, в результаті якого загинуло більше тисячі людей, а сотні потрапили в заручники. У відповідь Ізраїль розпочав військову операцію проти терористів у секторі Газа.
Невдовзі ХАМАС звільнив приблизно 120 заручників в обмін на звільнення палестинських в'язнів. ООН підтвердила випадки сексуального насильства над жінками під час нападу.
Федеральне бюро розслідувань (ФБР) та Міністерство внутрішньої безпеки США попередили, що наближення річниці теракту, а також загострення ситуації на Близькому Сході можуть призвести до нових актів насильства з боку екстремістських угруповань.
Тим часом військовий експерт Ігаль Левін розповів, як змінився бойовий потенціал ХАМАСу після початку війни.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.