ua en ru

Білорусь могла отримати дивізіон "Іскандерів", - "Беларускі Гаюн"

Білорусь могла отримати дивізіон "Іскандерів", - "Беларускі Гаюн" Фото: Білорусь могла отримати дивізіон "Іскандерів" (t.me/modmilby)

Білорусь могла отримати один дивізіон оперативно-тактичного ракетного комплексу "Іскандер".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Беларускі Гаюн".

Міноборони Білорусі повідомило, що білоруські військові розпочали повну самостійну експлуатацію "Іскандер". Так, вояки вже пройшли навчання у Росії та здійснили практичну підготовку на полігонах Збройних сил Білорусі. Розрахунки укомплектовані виключно офіцерами, прапорщиками та військовими, які проходять службу за контрактом.

Повідомляється, що до складу комплексу входить самохідна пускова установка, транспортно-зарядна машина, командно-штабна машина, машина регламенту та технічного обслуговування, пункт підготовки інформації та машина життєзабезпечення.

"Судячи з опублікованих фото/відео, ЗС РБ могли отримати один дивізіон "Іскандерів", - вважає "Гаюн".

Зазначимо, що до дивізіону входить чотири пускові установки на вісім балістичних ракет.

За словами начальника ракетних військ та артилерії Збройних сил Білорусі, у країні "перебуває достатній запас ракет для комплексу, який дозволить виконати будь-яке завдання на дальності до 500 км". Це означає, що білоруські військові отримали модифікацію "Іскандер-М" (має радіус поразки до 500 км), яка знаходиться на озброєнні Збройних сил РФ, а не, наприклад, "Іскандер-Е" (експортний варіант з дальністю поразки до 280 км).

Наголошується, що на опублікованих відео Міноборони Білорусі замазані нарукавні знаки військових, які експлуатують "Іскандери". "Гаюн" вказує, що, найімовірніше, комплекс надійшов на озброєння 465-ї ракетної бригади (в/ч 61732, Осиповичський район), на озброєнні якої знаходяться 3 дивізіони радянських ТРК "Точка-У".