ru ua

Українців попередили про нашестя кліщів через аномальну погоду

Українців попередили про нашестя кліщів через аномальну погоду Укус кліща (Фото: pixabay.com)

Кліщі прокинулися раніше звичайного через тепло

В Україні через аномально теплу погоду активізувалися кліщі - ці комахи можуть завдати серйозну шкоду здоров'ю людини, бо є переносниками небезпечних інфекцій. На проблему з кровопивцями звернув увагу відомий колекціонер і археолог Лаврентій Тарасевич з Києва.

Зазначається, що ранньому пробудженню кліщів сприяли незвично теплі осінь та зима.

"Ось вийшов у поле на 10 хвилин походити, подихати повітрям. І різко передумав гуляти. Будьте обережні, не гуляйте в полях і лісах без спрею від кліщів. Я таких товстих і вгодованих товаришів навіть навесні не зустрічав на ногах, а ходжу я по лісах чимало", - написав він у своєму Facebook.

Також Тарасевич опублікував знімки, на яких показано велика кількість кліщів, які причепилися до його штанів.

В Україні активізувалися кліщі в березні (Фото: facebook.com/lavrentiy.tarasevych)

Колекціонер додав, що на тлі стурбованості суспільства через коронавірус, ситуація з комахами - переносниками інфекцій вимагає серйозної уваги.

Справа в тому, що укуси кліщів можуть заразити людину такими неприємними і небезпечними недугами, як хвороба Лайма, гранулоцитарний анаплазмоз, моноцитарний эрлихиоз, кліщовий енцефаліт та інші. Бореліоз вражає різні органи і системи: шкіри, нервової системи, серця, суглобів. До речі, дослідження показали, що до 20% кліщів на території України вражені бореліозом (хвороба Лайма).

Додамо, що виявити кліща, що присмоктався до тіла людини, не завжди вдається швидко - ці кровопивці можуть кілька днів "гостювати" на шкірі, залишаючись непоміченими, і рости в розмірах.

Українців попередили про нашестя кліщів через аномальну погоду

Як видалити кліща зі шкіри (фото: vesti-ukr.com)

Користувачі мережі у коментарях до публікації також наводять приклади недавніх зустрічей з кліщами у парках і лісосмузі, на природі. Виявляється, таких випадків дійсно чимало.

Українців попередили про нашестя кліщів через аномальну погодуУкраїнців попередили про нашестя кліщів через аномальну погодуУкраїнців попередили про нашестя кліщів через аномальну погодуУкраїнців попередили про нашестя кліщів через аномальну погодуУкраїнців попередили про нашестя кліщів через аномальну погодуУкраїнців попередили про нашестя кліщів через аномальну погодуУкраїнців попередили про нашестя кліщів через аномальну погодуУкраїнців попередили про нашестя кліщів через аномальну погоду

Фото: скрін коментарів facebook.com/lavrentiy.tarasevych

Раніше ми писали про те, що Уляна Супрун розповіла українцям, як уберегтися від кліщів і розповіла про базові правила безпеки, яких слід дотримуватися під час вилазки на природу.