Блаватний, цинамоновий та брунатний: назви кольорів українською, про які ви не знали
Українська мова має свої унікальні найменування кольорів, які відрізняються від калькованих з російської мови. Правильне вживання назв збагатить ваш словниковий запас, а ще, ймовірно, здивує співрозмовника.
Про справжні назви популярних кольорів з неочевидним перекладом - читайте у нашому матеріалі нижче.
Брунатний
Такий колір ми частіше називаємо "каштановим". В перекладі з французької "brun" означає коричневий. Звідси й походить назва цього кольору - брунатний. Це колір достатку, мудрості та виваженості.
Зазвичай такий колір підходить впевненим та розумним особистостям, які можуть його оцінити.
Брунатний колір часто має деревина (фото: klike)
Цинамоновий
Це - колір кориці. Адже кориця англійською - "cinnamon", відповідну назву дали й кольору кориці. Описуючи якусь річ цинамоновою, можна сказати, що ви описуєте не тільки її колір, а й відповідну асоціацію.
Адже кориця це - тепло, турбота, випічка та смачна кава. Частіше за все речі такого кольору вдягають взимку. Так виходить створити атмосферу тепла та затишку навколо себе.
Британська порода котиків окрасу цинамон (фото: krasivosti)
Блаватний або волошковий
Блават та волошка - це назви однієї квітки, а колір часто за російською калькою називають "васильковим".
В давнину блаватом називали тканину з шовку блакитного кольору. В наш час він дуже популярний у виконанні аксесуарів та прикрас, нерідко його можна побачити у макіяжі.
Волошки мають неймовірний колір (фото: pixabay)
Смарагдовий
Цей колір англійською має назву "emerald". Мабуть, це один з найкрасивіших зелених кольорів. Він виділяється насиченістю та сяє життям.
Колір смарагду підходить майже всім, адже він випромінює енергію та асоціюється з природою.
Смарагдового кольору бувають не тільки коштовності (фото: pixabay)
Бурштиновий
Серед природних багатств бурштин має найбільшу кількість відтінків. Його можна знайти як сірого, так й блакитного відтінку.
Але серед поціновувачів цього кольору найпопулярнішими є жовті та коричневі відтінки. Саме бурштиновим, а не "янтарним", треба називати цей колір.
Бурштин - цінна і гарна прикраса (фото: pixabay)
Коралевий
Коралевий - саме так українською краще звучить назва кольору - не "кораловий". Він має величезну кількість відтінків.
Наприклад рожево-колалевий, і оранжево-коралевий, і червоно-коралевий і ще купу інших. Та попри всі ці напівтони, саме кораловий відтінок легко розпізнати серед інших.
Кораловий колір - дуже яскравий (фото: pixabay)
Криваво-червоний
Звичайно, книжку О. Гріна ніхто не переклав би як "Криваво-червоні вітрила". Проте, коли важливо наголосити, що колір все ж "алий", а не просто червоний, краще вжити "криваво-червоний".
Звучить досить дивно, але в такій назві відображається сутність цього кольору: його вишуканість, ефектність та нескромна краса.
Криваво-червоні вітрила (фото: pixabay)
Багряний
Багряний колір (а не "багровий") - це найбільш глибокий та насичений червоний. Цей колір уособлює величність та силу.
Недаремно його можна побачити під час сходу сонця. Розкішний багряний колір в одязі надає надзвичайної урочистості, розкоші, пишності.
Багряний схід сонця (фото: pixabay)
Пурпуровий
Пурпуровий (не "пурпурний") також є кольором влади та сили. Його носили імператори та полководці за часів Римської імперії. Дійсно, дивлячись на цей колір відчувається щось величне.
В наш час цей колір рідко можна зустріти, тому чому б не виправити це непорозуміння?
Пурпурний колір - дуже величний (фото: mylitta)
Лазуровий
Лазуровий, а не "лазурний", як дехто говорить, є кольором стихії й сили. В одязі він виглядає стильно та екстравагантно.
Тонкі шовкові тканини лазурового кольору нагадують спокійні води річки, які в один момент можуть затягнути тебе на дно або відправити течією у бурхливий водоспад.
З лазуровим кольором найчастіше асоціюється море (фото: pixabay)
Золотавий
В наш час люди соромляться використовувати золоті кольори у своєму луку, але мода ходить по колу й хтозна, може, завтра цей колір знову буде популярним.
В будь-якому випадку, як й з іншими кольорами, так й зі золотавим (а не "золотистим") треба бути обережним. Адже від вишуканості до несмаку тонка межа.
Золотавий - колір багатства (фото: pixabay)
Раніше ми писали про наймодніші сукні цього літа.
Також читайте, якого кольору не слід дарувати квіти ні юним дівчатам, ні зрілим жінкам.