ua en ru

В Україні змінили правила здачі іспитів на водійські права: які нововведення

В Україні змінили правила здачі іспитів на водійські права: які нововведення В Україні змінили правила здачі на водійські права (колаж РБК-Україна)

В Україні водійські права від 17 липня почали видавати за новими правилами

В Україні змінили правила здачі іспитів на отримання водійських прав і розширили перелік необхідних документів. Нововведення покликані спростити підтвердження автомобілістами навичок керування ТЗ.

17 липня набув чинності наказ міністерства внутрішніх справ від 22 травня 2020 № 408, який затверджує відразу дві нові інструкції. Про це розповіли в Головному сервісному центрі МВС.

Зокрема, про порядок приймання іспитів для отримання права керування ТЗ та видачі посвідчень водія - яка вдосконалює процедури видачі водійського посвідчення, а також більш детально регламентує їх проведення.

А також про використання фото- і відеотехніки під час складання іспитів, збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї - інструкція регламентує порядок застосування технічних записів контролю.

Що змінилося

 • тепер при отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE можна підтвердити наявність навичок керування ТЗ за кожною з категорій В, С1, С, D1 і D
 • максимально допустиму перерву в навичках управління тепер збільшено до 3 місяців;
 • підтвердити навички керування ТЗ можна документом на право власності авто іншого з подружжя, і документами, що підтверджують кредит, оренду, лізинг, або тимчасовим реєстраційним талоном;
 • у разі відкриття 2 і більше категорій теоретичний іспит складається за екзаменаційними білетами вищої категорії;
 • іспит припиняється, якщо при здачі людина користується шпаргалками чи підказками
 • тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту: на майданчику - не менше 10 хвилин, на дорозі - не менше 20 хвилин, а в цілому - не більше 1 години;
 • якщо на дорогах пробки, проводяться ремонтні роботи, сталося ДТП - можливе відхилення від маршруту при проведені практичного іспиту
 • фото- і відеофіксація відбувається від початку кожного іспиту і до кінця
 • результати іспитів протягом 10 робочих днів можна оскаржити;
 • встановлюються підстави для анулювання посвідчення водія (у разі позбавлення права керування отриманого вперше, надання фіктивних документів тощо)
 • можливе виключення наявної категорії, якщо медичною довідкою вона не підтверджена. І поновлення її у разі надання нової довідки, якщо придатність до керування відновлена.

З маршрутами для вдосконалення навичок керування авто можна ознайомитися за цим посиланням, а перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері можна за цим лінком.

Раніше ми писали про те, що в Україні хочуть жорсткіше карати за порушення ПДР і розповідали, що чекає водіїв.

Нагадаємо, що для водіїв запустили зручний сервіс оперативних повідомлень про штрафи.