ua en ru

"Слов'янський базар" вестиме українська ведуча: хто ще відправиться до Білорусі

"Слов'янський базар" вестиме українська ведуча: хто ще відправиться до Білорусі Фото: Діана Панченко погодилася вести "Слов'янський базар у Вітебську" (facebook.com/Диана Панченко)

Навколо фестивалю Слов'янський базар вже повно скандалів. Українські артисти отримують запрошення і відразу ж відмовляються від поїздки в Білорусь. Однак організатори знайшли в Україні одну телеведучу, яка погодилася приїхати.

Телеведуча Діана Панченко повідомила на своїй сторінці в Facebook про те, що буде відкривати фестиваль у Вітебську.

"Я їду на Слов'янський базар. Так, у Вітебськ, так, в Білорусь. Ушанована честі відкривати фестиваль в якості ведучої разом з колегами з Росії та РБ", - написала Панченко.

Вона додала, що мистецтво і музика повинні залишатися поза політикою і повідомила, що знає про відмову деяких своїх колег.

"Впевнена, мистецтво і музика повинні залишатися поза політикою. Знаю, деякі колеги та артисти відмовилися від поїздки. Хоча 30 років Україна брала участь у фестивалі, перемагала, блищала. Так, політична ситуація змінилася. Але люди залишилися колишніми. Саме до них ми і їдемо. До людей. Я не живу в Білорусі й вважаю, що не в праві давати оцінку подіям в цій країні. Але я впевнена - загострення відносин не принесе користі ні нам, ні білорусам", - додала телеведуча.

Хто така Діана Панченко

Діана Панченко - українська журналістка, телеведуча. До останнього часу працювала на телеканалі NewsOne Медведчука, а після пішла працювати на "перший незалежний".

Народилася в 1988 році в Києві, закінчила Київський політехнічний інститут, а потім – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Перша спеціальність - Видавнича справа та редагування, друга – Правознавство.

З 2010 по 2015 рік працювала на ТРК "Київ", у 2015 році перейшла на телеканал NewsOne. Під час ефірів на телеканалі прославилася тим, що виганяла політиків зі студії. У 2018 році посварилася в прямому ефірі з Ларисою Ніцой, яка попросила її говорити українською мовою. Ведуча відповіла, що Ніцой не може їй вказувати, якою мовою говорити.

У 2020 році потрапила в рейтинг найвпливовіших жінок України журналу "Фокус", при цьому в "Детектор Медіа" Панченко в тому ж році назвали "найгіршим медійником 2020 року".

Варто відзначити, що від участі в Слов'янському базарі відмовилися Тіна Кароль, Олег Винник, Еліна Іващенко, MARUV, ведучі Тимур Мірошниченко та Андрій Доманський.

Хто з України відвідає Слов'янський базар

На фестиваль у Вітебську пообіцяла приїхати Таїсія Повалій. У конкурсі молодих виконавців Україну представлятиме Рената Штіфель - вона засвітилася на Євробаченні у 2008 році.

Також організатори назвали ще одну ведучу - Оксану Антонюк. Однак вона в коментарі для "Детектор Медіа"повідомила, що офіційного запрошення не отримувала, але з організаторами спілкувалася. Про свою поїздку до Білорусі Антонюк відповіла ухильно.

На сайті Слов'янського базару список українських артистів довший:

  • Володимир Гришко
  • Олександр Балабанов
  • Влад Ситнік
  • Софія Ротару
  • Дмитро Бабак
  • Ірина Білик
  • Оксана Пекун
  • Анастасія Мартинюк
  • Наталія Бучинська

Фестиваль "Слов'янський базар у Вітебську" проводиться вже багато років під патронатом Олександра Лукашенка. Фінансування фестивалю - з бюджету Білорусі та Росії. У 2021 році пройде ювілейний, 30 фестиваль.

Варто зазначити, що пізніше пресслужба Влада Ситніка повідомила, що артист вказаний на сайті фестивалю, як переможець 2017 року. Але у 2021 році він не планує відвідувати Вітебськ і збирається в дні фестивалю дати концерти в Україні.