Посол Угорщини поскаржився на українську мову на Закарпатті: занадто багато

Понеділок 02 грудня 2019 14:32
Посол Угорщини поскаржився на українську мову на Закарпатті: занадто багато
Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто поскаржився на українську мову (фото: колаж РБК-Україна)

Посол Угорщини в Україні незадоволений тим, що на Закарпатті угорським дітям багато викладають українську мову

Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто заявив, що угорських дітей примушують забагато вчити українську мову. Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Главком".

Дипломат зазначив, що українська влада наполягає на тому, що угорці та інші національні меншини дуже погано говорять державною мовою України. При цьому він заявив, що в школах у дітей з 5 до 11 клас більшість предметів викладаються українською мовою.

Але угорська сторона хоче, щоб діти вивчали предмети рідною угорською мовою, тому що саме на ній учні можуть краще засвоїти матеріал. При цьому українська мова б викладався п'ять разів на тиждень.

Посол Угорщини поскаржився на українську мову на Закарпатті: занадто багато

Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто (фото: loda.gov.ua)

За словами дипломата, при такому підході діти знали б українську мову не гірше, ніж зараз.

Ійдярто також заявив, що у нього є побоювання, що змішана система навчання, яку пропонують запровадити, призведе до того, що діти не будуть толком знати ні угорську, ні українську мову.

Сам же дипломат розповів, що йому важко дається українська мова, тому що "є плутанина з російською".

Нагадаємо, що вчитель української мови переконав The New York Times правильно писати назву міста Київ. Тепер видання The New York Times перейшло на правильний правопис назви столиці України і замінило Kiev на Kyiv.

Раніше повідомлялося про те, що в школах "ДНР" вирішили вижити українську мову, яка буде викладатися лише факультативно. Місцеві жителі в соцмережах пишуть, що в місцевих школах залишилося дуже мало вчителів, які викладають українську мову.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся