ru ua

Під Одесою викладач назвав українську мовою "окупантів і фашистів"

Під Одесою викладач назвав українську мовою "окупантів і фашистів" Колаж РБК-Україна: мовний скандал
Автор: Styler

У Чорноморську Одеській області розгорівся мовний скандал. Викладач спеціалізованого коледжу Одеського національного морського університету Олександр Макаренко назвав українську мовою "окупантів і фашистів".

Таку заяву на адресу української мови, повідомляє видання, педагог зробив у Facebook під час обговорення нових правил державної мови.

"Я не разумею вашу псячу мову, пышіть калі ласка па-беларусску альбо па-русску. Я ня мовлю ўкраінскай мовой і паперы пышу па-руску, хоць ведаю яе. Для мяне гэта ваша ўкраінская мова - мова окупантаў та фашыстаў", - написав Макаренко.

Під Одесою викладач назвав українську мовою "окупантів і фашистів"

Під Одесою викладач назвав українську мовою "окупантів і фашистів"

Скріншот з Facebook (chernomorsk.com.ua)

У коментарях журналістам заступник директора з освітньої роботи коледжу Наталія Федорова зазначила, що в навчальному закладі не будуть терпіти такі висловлювання викладача.

Федорова заявила, що проведуть бесіду з дітьми в групах, в яких викладає Макаренко. Таким чином хочуть з'ясувати, чи не пропагує викладач ненависть до української мови.

Зазначимо, що скандал набрав обертів і вийшов за межі регіону. Активісти повідомили про цей випадок уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня і залишили скаргу на урядовій "гарячій лінії".

Сам же Макаренко пізніше заявив, що його слова були вирвані з контексту, а українську мову він знає і поважає.

Оновлено

18 травня стало відомо, що Макаренка звільнили з коледжу ОНМУ за третім пунктом статті 41 Кодексу законів про працю України.

"Згідно з пунктом 3 статті 41 КЗпП України вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного з продовженням даної роботи, може бути підставою для розірвання трудового договору з працівником", - пише видання.