Наскільки безпечний слайм для дітей: склад популярної іграшки
Популярна іграшка слайм не так безневинна, як може здатися
Слайм, або лизун, - дуже популярна дитяча іграшка-антистрес, яку можна купити чи не в кожному кіоску. Тим не менш, експерти твердять, що така забава не так безпечна. Яку небезпеку може представляти лизун для дитини - в матеріалі Styler.
Що входить до складу популярної іграшки
Лизун складається з молекул речовини-полімеру, наприклад, клею, які утворюють нитки типу спагеті.
В іграшку також додають тетраборат натрію (буру). Вона забезпечує лизуну пружність і водночас м'якість.
Хоча клей ПВА не вважається токсичним (для роботи з ним не потрібні перчатки або захисні окуляри). При цьому при попаданні в очі або всередину - речовина дуже небезпечна для здоров'я дитини.
Тетраборат натрію - це сіль борної кислоти, яку використовують для дезинфекції шкіри і слизової оболонки ротової порожнини. Хоча речовину можна купити в аптеці, вона все ж небезпечна. Тетраборат натрію може вплинути на нервову систему, нирки, ШКТ при попаданні в організм або через подразнення на шкірі. При тривалому контакті зі шкірою може викликати контактний дерматит.
Крім того, до складу лизуна входять крохмаль, желатин і целюлоза. А це живильне середовище для бактерій і пліснявих грибів.
Коли потрібно негайно припинити контакт з лизуном:
- у дитини утруднене дихання,
- риніт,
- чхання,
- свербіж у носі та очах,
- почервоніння очей,
- кашель;
- свистячі хрипи,
- бронхообструктивний синдром;
- контактний дерматит.
Нагадаємо, що слайм не призначений для дітей до трьох років, що прагнуть все спробувати на смак. Також батькам варто бути особливо уважними, коли в будинку є діти різного віку, і старші полюбляють грати лизунами.
Крім того, зараз у мережі є багато рецептів лизунів своїми руками, деякі з них - небезпечні. Так, у Дніпрі шість учнів четвертого класу потрапили в лікарню, намагаючись виготовити лизуни за рецептом, знайденим в інтернеті.