ua en ru

МОЗ розвіяло міфи про здорове харчування: усі подробиці

МОЗ розвіяло міфи про здорове харчування: усі подробиці МОЗ розповіло про доступне здорове харчування (ілюстративне фото: pixabay.com)

Міністерство охорони здоров'я розповіло про корисні продукти

МОЗ заявило, що здорове харчування - це не завжди дорого. У міністерстві зазначили, що яблука, морква, гречка, льон, гарбузове насіння, волоські горіхи не сильно дорогі, щоб їх не купувати. Про це у відомстві повідомили на своїй сторінці в Facebook.

За словами МОЗ, існує міф, що хліб і картопля - це дешево. Але насправді - цільнозернові каші, такі як пшенична, ячмінна, пшоняна, гречана, кукурудзяна та вівсяна, набагато поживніші і доступніші. Вони коштують від 10 до 40 гривень за кілограм.

Велика порція обійдеться в 1-4 гривні. При цьому каші містять клітковину, різноманітні мікроелементи і вітаміни, які не втрачаються під час приготування (на відміну від картоплі). Крім того, каші корисні для кишечника і нормалізують рівень холестерину.

МОЗ розвіяло міфи про здорове харчування: усі подробиці

МОЗ розповіло про доступне здорове харчування (фото: facebook.com/moz.ukr)

Інший міф стверджує, що овочі - це дорого і вони недоступні півроку. Але насправді є багато доступних і корисних овочів, включаючи моркву, буряк, коріння селери і пастернаку, гарбуз, капусту і т. д.

За словами МОЗ, повноцінне харчування у багатьох українців асоціюється з щоденним споживанням м'яса. Але не варто їсти більше 90 грамів м'яса на день. А краще - 70 грамів.

Людям середнього віку не варто їсти червоне м'ясо (свинину, яловичину) частіше двох-трьох разів на тиждень, а людям старшого віку - 4-5 разів на тиждень. Слід комбінувати червоне (тварини) і біле (птиці) м'ясо. Здоровіше їсти м'ясо, ніж ковбасу або сосиски, які коштують ще дорожче.

Також деякі вважають, що печінка накопичує отрути. Насправді - печінка накопичує вітаміни. Вона досить доступна в ціновому аспекті. При цьому ви отримуєте практично всі вітаміни і багато біодоступного заліза.

Нагадаємо, що в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розвіяла популярні міфи про алкоголь.

Раніше повідомлялося про те, що Супрун розповіла, як соціальні мережі впливають на психіку людини і поділилася важливими порадами.