Вирішуйте самі: Супрун розвіяла популярні міфи про алкоголь

Вирішуйте самі: Супрун розвіяла популярні міфи про алкоголь
Ілюстративне фото (pixabay)

Уляна Супрун нагадала також про те, що сідати за кермо п'яним неприпустимо

Уляна Супрун розповіла про шкоду алкоголю для здоров'я людини і розвіяла кілька популярних міфів про його "позитивні" властивості та побічні ефекти. В. о. голови МОЗ України опублікувала науково обґрунтовані факти про незворотні наслідки вживання алкоголю на здоров'я на своїй сторінці в Facebook.

Вона закликала звернути на них увагу.

"А ви вирішуйте самі, як краще провести вечір п’ятниці та вихідні", - доала вона.

Одним з найбільш звестных тверджень є те, що нібито алкоголь рятує від депресії. Супрун заявила, що насправді це не так.

Непитущі і алкоголіки мають приблизно однакові шанси розвинути депресію - 70% і 80% відповідно. В той час, як люди, що п’ють келих вина щодня, мають найнижчі шанси.

"Але люди часто не п’ють вимушено: через хронічні хвороби чи брак грошей, тож можуть впасти в депресію не через нестачу етилового спирту в крові, а через свою життєву ситуацію та брак спілкування з друзями в шинку. Важливо розрізняти причини та наслідки", - написала вона.

Ще один популярний міф - що потрібно просто "вміти пити".

Якщо ви п'єте, і не п'янішаєте, значить, ваші ферменти алкогольдегідрогенази вправно руйнують алкоголь. Між тим людина продовжує "накидатися", тому що не відчуває сп'яніння і думає, що все під контролем. Але спирт в печінці стає оцтовим альдегідом — сполукою також токсичною для організму. І руйнувати його мають уже інші ферменти, які можуть діяти повільно.

"Краще "не вміти пити", тобто мати малоефективні алкогольдегідрогенази і рано спинятися", - зауважила Супрун.

Безпечної дози алкоголю не існує, зазначила в.о.глави МОЗ.

Як би ми не прагнули пити “помірковано”, алкоголь діє на кожну клітину тіла і їй шкодить. Алкоголь збільшує ризик деменції, раку підшлункової, стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози.

"Люди, які надмірно споживають алкоголь, мають вищі ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. Крім цього, алкоголь погіршує поглинання вітамінів кишечником", - пояснила вона.

Вирішуйте самі: Супрун розвіяла популярні міфи про алкоголь

Ілюстративне фото (колаж РБК-Україна)

Поширене твердження, що алкоголь продовжує життя, Супрун теж назвала неправдою.

"Навпаки. Преса і блоги поширюють міф, ніби кава і алкоголь продовжують життя - довгожителі п'ють і те, і інше. Але це викривлення і спотворення інформації. Ровесники століття з чаркою і чашкою просто мають хороші гени, і, ймовірно, інші бонуси буття", - написала вона.

Також Супрун закликала не поєднувати кава і алкоголь.

"Це офіційна заборона, на додаток до того, що алкоголь шкідливий", - додала вона.

В разі похмілля кава допомагає не усім. З іншого боку, кофеїн допомагає подолати абстинентний синдром, тобто якщо людина пила і раптом вирішила зав’язати. Крім цього, кава істотно знижує ризик раку печінки, особливо в людей, що перехворіли на гепатит С і зловживають алкоголем, але якщо вони вже не п’ють, пояснила Супрун.

Вирішуйте самі: Супрун розвіяла популярні міфи про алкоголь

Ілюстративне фото: РБК-Україна

Також вона вказала на те, що мозок жінок та чоловіків реагує на алкоголь по-різному.

Зокрема, у жінок, що страждають на алкоголізм, в мозкові суттєві збільшені ділянки, що відповідають за задоволення та заохочення поведінки. А в чоловіків навпаки. При цьому алкоголь в чоловіків викликає вдвічі більший викид дофаміну (медіатору, що бере участь в заохоченні), ніж в жінок. Цим нині пояснюють більшу поширеність алкоголізму серед чоловіків. Також вчені вважають, що мозок жінок більш вразливий до пошкодження алкоголем", - йдеться в повідомленні.

Алкоголь погіршує здатність міркувати логічно і раціонально, нагадала Супрун.

"Часто при цьому активується ризикова сексуальна поведінка, тобто незахищений секс з випадковими партнерами. З іншого боку, падіння тиску через сильну інтоксикацію подекуди робить ерекцію неможливою, а алкоголізм вважають предиктором (точним передвісником) сексуальних негараздів. Пам’ятайте про це", - написала в. о. голови МОЗ України.

Алкоголь змінює роботу генів, залучених в обмін холестерину, підтримка цілісності судин, нейропластичності, і рецепторів нейромедіаторів, розповіла Супрун.

Ці зміни називаються епігенетичні, тобто поверх генів нанесли мітки, які змінили активність генів. Досить часто епігенетичні зміни тривалі і навіть можуть передаватися наступним поколінням. Алкоголізм призвозводить до того, що гени запускають різні процеси - мозок гірше контролює поведінку, рівень холестерину та запальний фон в тілі зростають.Часто це поєднується із накопиченням вісцерального жиру - універсального покажчика ранньої смертності, особливо в чоловіків.

Вирішуйте самі: Супрун розвіяла популярні міфи про алкоголь

Фото: facebook.com/ulanasuprun

Як повідомлялося раніше, Уляна Супрун підготувала корисні поради про те, як безпечно для здоров'я провести святкові дні.

Нагадаємо також, що Супрун розповіла, що робити при укусі тварини.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся