Як зберігати мед в домашніх умовах: перевірте, які помилки ви весь час робите
Мед - це продукт довгого зберігання і часом в будинку баночка може стояти тижнями або місяцями. І часто господині стикаються з тим, що в банку з'явився осад або ж верх повністю зацукрувався. Це пов'язано з тим, що мед зберігали неправильно.
Як потрібно зберігати мед в домашніх умовах, щоб він не втратив свої цілющі та смакові якості - читайте нижче.
Мед містить унікальний набір вітамінів, мінералів і органічних кислот - понад 300 цінних компонентів. Користь від меду можна отримати тільки, якщо продукт якісний і правильно зберігається.
Важливі правила зберігання меду:
Контроль температури. Вона повинна бути стабільною в діапазоні від 4 до 10 градусів тепла.
Сонячне світло. При зберіганні меду потрібно уникати контакту з сонячними променями, бо вони руйнують більшу частину вітамінів.
Тара для зберігання. Для збереження меду дуже важлива тара - від неї також залежить кількість цілющих властивостей. Найкраще підходять дерев'яні ємності (деревина хвойних порід або дуба - не підходить).
Можна зберігати в скляних банках, але скло повинно бути темне і кришка закриватися щільно.
Також можна використовувати керамічний посуд і емальований, але стежте, щоб не було пошкоджень і відколів. Контакт з металом призведе до окислення і продукт стане непридатним.
Ємності для зберігання повинні бути ідеально чистими та сухими.
Вологість повітря. Вологість в приміщенні повинна бути не вище 75%, інакше мед швидко зіпсується. Мед можна тримати в холодильнику, але на сухих полицях, де температура не дуже низька.
Також намагайтеся стежити за конденсатом всередині агрегату і при необхідності його видаляйте.
Місце зберігання. Поруч з медом не повинно бути продуктів з гострим запахом. Інакше мед насититься сторонніми ароматами й буде зіпсований.
Експерти стверджують, що найдовше мед зберігається в натуральних сотах. Такий мед в темному і прохолодному місці, з дотриманням всіх інших умов, може стояти й кілька років.
У банках мед зберігається в середньому 12 місяців - багато в чому це залежить від його зрілості, сорту, місця зберігання та умов.
Якщо ви купили баночку - уточніть дату виробництва. Не розфасовки, а саме від дати його появи - від неї потрібно вважати термін придатності.
До речі, раніше ми розповідали про те, як правильно зберігати лимони.
А ще ми писали про те, які помилки ми робимо при зберіганні часнику.